تشکیل شورای مشورتی از جوانان پیشکسوت عضو سازمان جوانان

دکتر علی حیدری نجات رییس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر:

بهره گیری از خرد، دانش و تجارب جوانانی که در سالهای دور تلاش ها و اقدامات قابل تحسینی در حوزه جوانان انجام داده اند، منبع مهمی از ایده ها و حرکتی در مسیر حل مشکلات سازمان با استفاده از تجارب، دانش و افکار جدید می باشد که شجاعت در تصمیم گیری را می طلب و روح جوانی این قوت و جسارت را به سازمان خواهد بخشید، تا سازمانی نو، منطبق با نیازهای جامعه و روندهای پیشرو باشد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر، دکتر علی حیدری نجات گفت: با توجه به بیانیه گام دوم انقلاب و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب در بهره گیری از ظرفیت جوانان، این ظرفیت را راهگشای مشکلات جامعه دانست و انرژی جوانی و تجارب بدست آمده، مسیر حرکت را کم هزینه و پرسود خواهد کرد. اشاعه فرهنگ صلح، توانمند سازی اعضاء جدید و رفاه اجتماعی، مسئولیت پذیری اجتماعی و پاسخگویی در برابر اختیارات مبتنی بر خردگرایی لازمه بهره گیری از تجارب اعضاء است، از این رو به منظور دست یابی به ایده ها و تجارب سازنده پیشکسوتان عضو سازمان، مقرر شد تا اولین شورای مشورتی پیشکسوتان جوانان را تشکیل دهیم.
وی افزود: برای بهره مندی هرچه بیشتر ایده ها و از سویی به منظور دریافت بازخورد آزمون و خطاهایی که اعضاء سابق با آن مواجه بوده و هزینه های مادی و معنوی برای عضو و همچنین برای سازمان داشته است را مستند سازی و راه های برون رفت از خطاهای اجرایی و دستورالعملی از زبان اعضاء احصاء می گردد تا با شناخت خطا ها و راه های برون رفت آن با استفاده از توان مشارکتی، داوطلبی و انرژی اعضاء جوان، زمینه ارتقاء سطح کیفی برنامه های سازمان فراهم شود.
رییس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر بیان داشت: جوانان مستعد، توانمند، صاحب نظر و دارای ایده که سال ها در این سازمان فعالیت داشتند، به اقتضای بالا رفتن سن یا به دلایل دیگر، سازمان از توان آنها بی بهره شده است، به همین خاطر سازمان جوانان به عنوان یک وظیفه برآن شد تا جهت جلب مشارکت افراد توانمند بصورت داوطلبانه با اهداف عام المنفعه، این شورا را شکل دهد تا سازمان از ایده ها و نظرات آنها در جهت پیشبرد اهداف سازمانی بصورت کاملا داوطلبانه بهره مند شود.
دکتر حیدری نجات درخصوص شرایط انتخاب مشاورین گفت: این انتخاب بر اساس برگزاری انتخابات در بین افراد معرفی شده می باشد. به این معنا که خود اعضاء داوطلب، ۱۶ نفر را از بین خود به عنوان با سابقه ترین و آگاه ترین افراد انتخاب و به رئیس سازمان معرفی و رئیس سازمان نیز از بین ۱۶ نفر هشت نفر را به عنوان مشاور داوطلب انتخاب خواهد کرد.
وی اظهار داشت علاقمندانی که شرایط عمومی و اختصاصی شرح زیر را دارند، می توانند رزومه و شماره تماس خود را به (شماره تماس ۰۹۰۲۱۶۸۵۱۷۸) ارسال کنند و پس از بررسی رزومه افراد، رای گیری انجام و از میان ۱۶ نفری که بیشترین آرائه را کسب نمایند هشت نفر به عنوان عضو مشاور داوطلب انتخاب می شوند که به این صورت حلقه اصلی مشاورین با انتخاب خود اعضاء شکل خواهد گرفت.
دکتر حیدری نجات از شرایط عمومی و تخصصی احراز صلاحیت در این شورا گفت: افراد بایستی التزام عملی و عینی به مبانی اصول هفتگانه هلال احمر، حسن شهرت، خلاق و ایده پرداز، دارا بودن حداقل ۱۰ سال سابقه عضویت داوطلبانه، حداقل یک دوره دبیر کانون های چندگانه سازمان را در کارنامه خود داشته باشند.
وی در پایان با اشاره به موازی نبودن این ساختار با مجامع کشوری اظهار کرد: بزودی ساختار اصلی مجامع با انتخابات دور جدید به قوت خود باقی خواهد ماند و نقش آفرینی آنها در سطوح کانونی، شهرستانی، استانی و کشوری با شکل جدید به استانها ابلاغ شده است تا انشالله بعد از ریشه کنی بیماری کووید ۱۹ انتخابات صورت خواهدپذیرفت.
در ضمن مهلت ارسال رزومه به مدت یک هفته پس از درج این خبر می باشد.