اجرای طرح غربالگری هموطنان با حضور ۴ هزار جوان هلال احمری/شنیدن قصه های کودکانه با تلفن گویای ۶۴۲۷

رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر اعلام کرد: سه هزار و 950 جوان داوطلب در حال خدمت رسانی در طرح ملی غربالگری هموطنان مشکوک به بیماری کرونا در مبادی ورودی و خروجی استان‌های کشور هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر به نقل از ایرنا، علی حیدری نجات روز چهارشنبه در حاشیه بازدید از غربالگری استقرار یافته در مبادی ورودی و خروجی مراغه اظهار داشت: از اسفندماه سال گذشته جمعیت هلال احمر کشور در ۱۳ استان به صورت تخصصی و در تمامی استان ها به صورت کلی وارد این طرح ملی شد. برای اجرای این طرح ملی ۸۵۱ پایگاه در کشور در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به غربالگری ۱۰ میلیون و ۹۵۰ نفر در طرح پایش سلامت هموطنان در مبادی ورودی و خروجی شهرها، افزود: در نتیجه غربالگری ها ۹ هزار نفر با علایم مشکوک به بیماری کرونا ویروس به مراکز درمانی معرفی شدند.همچنین با توجه به در خانه ماندن کودکان، تلفن گویای ۶۴۲۷ به عنوان تلفن گویای قصه گو برای کودکان از سوی جمعیت هلال احمر کشور فعال شده است. کودکان سراسر کشور می‌توانند با برقراری تماس با این شماره تلفن، شنونده قصه‌های زیبای کودکانه باشند.

رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر درباره برگزاری جشنواره‌هایی همچون جشنواره نقاشی و فیلم های بشردوستانه، اضافه کرد: برای آنکه در کودکان استرس ایجاد نکنیم، این برنامه ها را به صورت مسابقه اجرا نکردیم اما بعد از اتمام این وضعیت به صد نفر از شرکت کنندگان در جشنواره جوایزی اهدا می شود.

حمید شکری معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مراغه نیز در این بازدید به خبرنگار ایرنا گفت: نیروهای هلال احمر قبل از اجرای این طرح به صورت داوطلبانه در شهرستان مراغه وارد عمل شده و با همکاری نیروهای دیگر اقدامات خوبی انجام شده بود. همچنین بزودی محدودیت های شدید رفت و آمد در شهرستان اعمال و ورود و خروج خودروها با شرایط و طرح های خاصی تشدید می شود.