مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم: ۲۲۱ هزار و ۷۳۱ نفر در طرح مبارزه با کرونای هلال احمر در قم، پایش شدند

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم در تشریح عملکرد جمعیت هلال احمر در هفته نخست سال جدید گفت: 221 هزار و 731 نفر در طرح مبارزه با کرونای هلال احمر در قم، پایش شدند.

به گزارش روابط عمومی هلال احمر قم، محمد گل فشان در خصوص آمار غربالگری در طول مدت اجرای طرح تا پایان هفته نخست فروردین ماه سال جاری  عنوان کرد: در این مدت ۱۸ پایگاه با استفاده از ۵۶ تب سنج، غربالگری از شهروندان انجام شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم افزود: در این طرح از ۶۰ هزار ۶۷۰ خودرو غربالگری انجام شد و ۲۲۱ هزار و ۷۳۱ نفر در طرح مبارزه با کرونای هلال احمر در قم، پایش شدند.

وی بیان کرد: در میان افراد، ۵۲۱ نفر علامت تب داشتند و ۱۲۲ نفر به مراکز درمانی ارجاع داده شدند، همچنین آمار پذیرش نقاهتگاه ۱۳۰ نفر تا پنجم فروردین شامل ۴۹ نفر مرد و ۸۱ نفر زن است.

گل فشان اظهار کرد: در طرح غربالگری ۵۹ پرسنل و ۱۲۷ داوطلب حضور داشتند و در بخش لجستیک نیز ۷ دستگاه آمبولانس و ۸ دستگاه خودرو نجات و ۱ دستگاه اتوبوس آمبولانس و ۹ دستگاه خودروی سبک مورد استفاده قرار گرفت.

وی تصریح کرد: در این مدت بین ۲۴ هزار و ۸۴ نفر شامل ۶ هزار و ۲۱ خانوار اقلام آموزشی توزیع شد، همچنین ۱۰ هزار محلول و ۱۷۹ هزار و ۹۴۰ ماسک و ۷ هزار و ۱۲۹ مایع ضد عفونی و ۱میلیون و ۸۳ هزار و ۲۵۰ جفت دستکش از جمله اقلام توزیع شده به شمار می رفت.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم خاطرنشان کرد: جمعیت هلال احمر در کشورهای مسلمان به عنوان نهادی مردم نهاد امور خیرخواهانه در جهت کمک به بشریت را بر عهده دارند و در مسائل مختلف از جمله جنگ تحمیلی و یا بحران‌هایی چون سیل و زلزله به ایفای نقش پرداختند.

وی گفت: در حال حاضر نیز درگیر مقابله با کرونا هستیم و در برخی مناطق قم نیز بحران سیلاب و آبگرفتگی داشتیم که ۱۷ ماموریت داخل شهر و بازگشایی ۵ نقطه زیرگذرها انجام شد.

گل فشان عنوان کرد: در جهت پیشگیری از کرونا، آموزش هایی در فضای مجازی انجام شد و ۵۰۰ فرصت آموزشی در فضاهای مختلف ایجاد کردیم که کاری دشوار بود.

وی اظهار کرد: اگر قرنطینه خانگی و نکات بهداشتی مراعات شود، زنجیره انتقال قطع می شود، همه باید در جهت پیشگیری از کرونا مشارکت داشته باشند و قرنطینه خانگی و در خانه ماندن را جدی بگیرند و در حد شعار نماند تا این زنجیره ادامه دار نباشد به ویژه در روز طبیعت امسال باید از حضور در اجتماعات و طبیعت صرف نظر کنیم.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم عنوان کرد: بالغ بر ۱۲۰ کارمند داریم که ۲۰ نفر دچار کرونا شدند و به تازگی ۱ نفر از نیروها نیز درگذشت، در حال حاضر نیز بالغ بر ۹۵ نفر روزانه از داوطلبان در مبادی ورودی و خروجی فعال هستند و تعدادی در نقاهتگاه یاوران مهدی در قرنطینه مشغول به خدمت هستند و تعدادی از منزل به پشتیبانی می پردازند.

وی افزود: مجموعه تجهیزات امانی پزشکی یکی از بخش های مهم است که بیش از ۱۲ سال فعال بوده و به بیماران کپسول اکسیژن و تجهیزات را امانت می دهد که با توجه به افزایش تقاضا از سوی مردم، ما از ظرفیت خیرین در تامین این تجهیزات استقبال می کنیم.

شما هم نظر خود را ارسال کنید