۱۶۶ هزار نفر در ورودی‌های خراسان جنوبی ارزیابی سلامت شدند

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: با توجه به اهمیت کنترل و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، ۱۶۶ هزار و ۳۵۴ نفر از ابتدای طرح غربالگری تاکنون در مبادی ورودی استان ارزیابی سلامت شدند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی محمدرحیم شهریاری اظهار کرد: طرح پایش و غربالگری از ۱۳ اسفند ۹۸ در مبادی خروجی و ورودی استان علیه ویروس کرونا آغاز شد و تاکنون ۳۰۷ هزار و ۷۶۹ نفر از خدمات آموزشی جمعیت هلال احمر بهره‌مند شده‌اند.
وی گفت: ۳۲۳ تیم امدادی در ۱۷ ایستگاه سلامت اقدام به خدمات پیشگیرانه در مبادی ۹ گانه استان می‌کنند که تاکنون ۴۲ هزار و ۸۵۲ خودرو مورد بازرسی قرار گرفته‌اند.
وی اظهار داشت: از افراد غربال شده تاکنون ۶۵ نفر مشکوک به ابتلا بوده‌اند که ۵۶ نفر به مراکز بهداشتی و درمانی ارجاع و ۹ نفر توصیه به قرنطینه خانگی شده‌اند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با بیان اینکه پایش‌ها همچنان ادامه خواهد داشت از مردم خواست از سفرهای غیرضروری خودداری کنند و در خانه بمانند.
وی یادآور شد: در بخش اطلاع‌رسانی خودروهای مجهز به سیستم‌های صوتی در شهر بیرجند در حال فعالیت هستند و در سایت و کانال مربوط به جمعیت اقدامات پیشگیرانه به صورت کلیپ، اینفوگرافی، عکس نوشته و نکات مراقبتی اطلاع‌رسانی می‌شود.

شما هم نظر خود را ارسال کنید