طرح ملی خدمات بشر دوستانه سازمان جوانان هلال احمر در خراسان جنوبی اجرایی می شود

 معاون جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی از اجرای طرح ملی خدمات بشر دوستانه توسط اعضای جوان و داوطلب جمعیت هلال احمر استان خبر داد. 

به گزارش روابط عمومی هلال احمر خراسان جنوبی، فائزه موهبتی از اجرای طرح ملی خدمات بشر دوستانه خبر داد و افزود: این طرح با ثبت و انتشار خدمات و رویدادهای بشردوستانه و امدادی اعضای جوان داوطلب و رفتارهای بشر دوستانه هم وطنان در دوره گذرا از ویروس کرونا و مهار این زنجیره اجرایی می شود.
وی بیان کرد: افزایش سطح آگاهی و مقابله با ویروس کرونا از طریق انتشار اخبار آموزشی هلال احمر در فضای مجازی، آرامش فشار روانی و ترس احتمالی اعضا و خانواده ها با افزایش نشاط و امید و افزایش سطح تاب آوری از جمله اهداف اجرای طرح است.
موهبتی غنی سازی اوقات فراغت جوانان و نوجوانان در منزل، مشارکت اعضا در فعالیت های بشر دوستانه و حس مسئولیت پذیری اعضا با ورود به موضوع کرونا ویروس را از دیگر اهداف اجرای این طرح دانست.
معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی اظهار کرد: این پویش در هشت محور اعم  از پویش ملی لبخند، پویش ملی لبخند با خانواده، پویش ملی هلال آماد و جشنواره فیلم و عکس برگزار می شود.
وی ادامه داد: جشنواره خاطره نویسی، جشنواره نقاشی، طرح ملی آوای وطن، قصه گویی تلفنی و طرح سحر از دیگر محور های مد نظر در این پویش است.
موهبتی با بیان اینکه این طرح به عنوان جایگزین طرح ملی ایمنی و سلامت نوروزی اجرایی می شود، گفت: این طرح در راستای تشویق مردم، جوانان و نوجوان به درخانه ماندن اجرایی می شود.
گفتنی است شرکت کنندگان می توانند تا ۱۵ اردیبهشت ۹۸ آثار خود را به آدرس دبیرخانه جشنواره در سایت جوانان هلال احمر ارسال کنند.

شما هم نظر خود را ارسال کنید