رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر کشور خبر داد:فعالیت ۸۵۱ ایستگاه غربالگری تب در جاده های کشور

فعالیت ۸۵۱ ایستگاه غربالگری تب در جاده های کشور

رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر کشور در حاشیه بازدید از ایستگاه غربالگری هلال احمر شهرستان همدان مستقر در عوارضی کیلومتر ۱۷۰ تهران- همدان با تقدیر از زحمات داوطلبان و جوانان مستقر در کشیک های این ایستگاه سلامت، گفت: شاید از نیروهای حوزه امداد انتظار می رفت تا در این پست ها حضور داشته باشند اما اهمیت حفظ آمادگی نجاتگران برای امدادرسانی در حوادث احتمالی همچون سیل و زلزله، باعث شد تا از داوطلبان و جوانان دعوت کنیم.

وی در همین زمینه از فراخوان رسمی سازمان جوانان و سازمان داوطلبان برای جلب همکاری نیروهای داوطلب خبر داد و افزود: با به کارگیری اعضای واحدهای جوانان و داوطلبانی که اعلام آمادگی نمودند، ۸۵۱ پست غربالگری در جاده ها، فرودگاه‌ها و ایستگاه‌های راه آهن سراسر کشور دایر کردیم.

علی حیدری نجات با بیان اینکه در این پست ها بیش از ۳هزار و ۵۰۰ جوان داوطلب در حال خدمت رسانی هستند، افزود: در نتیجه این غربالگری ها که برای بیش از ۱۰ میلیون نفر انجام شده است، ۷هزار و ۵۵۰ فرد که دارای علائم ابتلا به کرونا ویروس از جمله تب بالا بوده اند، به مراکز درمانی منتقل شدند.

وی با بیان اینکه اجرای طرح غربالگری در سراسر کشور از ۲۷ اسفند ماه آغاز شده است، اظهار کرد:  استان همدان با شروع این طرح از سیزدهم اسفندماه، در کشور پیشتاز بوده است.

رئیس سازمان جوانان هلال احمر با بیان اینکه در مواجهه با ویروس های فراگیر، دولت ها نقش تسهیل‌گر دارند،  از مردم خواست با محدود کردن مسافرت های برون شهری و توجه به خود مراقبتی، در کنار دولتمردان قرار بگیرند تا بساط گسترده این ویروس منحوس زودتر برچیده شود.

وی با بیان اینکه در این شرایط قرنطینه، مدیریت نیازهای کودکان در خانه ها موضوع قابل توجهی است، به تلفن گویای ۶۴۲۷ به عنوان تلفن گویای قصه گو اشاره کرد و افزود: کودکان سراسر کشور می‌توانند با برقراری تماس با این شماره تلفن، شنونده قصه‌های زیبای کودکانه باشند. او همچنین به برگزاری جشنواره‌هایی همچون جشنواره نقاشی و فیلم های بشردوستانه اشاره و اظهار کرد: برای آنکه در کودکان استرس ایجاد نکنیم، این برنامه ها را به صورت مسابقه اجرا نکردیم اما بعد از اتمام این وضعیت به صد نفر از شرکت کنندگان در جشنواره جوایزی اهدا خواهد شد.