اجرای دومین مرحله طرح پیام آوران بشردوستی جوانان مازندران در حمایت از سلامت سالمندان توسط تیم های سحر 

معاون امورجوانان جمعیت هلال احمر استان مازندران از اجرای مرحله دوم طرح ابتکاری پیام آوران بشردوستی در حمایت از سلامت سالمندان توسط اعضای تیم های سحر این استان خبر داد.

 به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان مازندران، لیلی احمدی با اعلام این خبر گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور ایران و آسیب پذیری اقشار مختلف جامعه به ویژه سالمندان، معاونت امور جوانان استان مازندران در راستای اهداف هلال احمر از جمله تامین احترام و سلامت انسانها، اقدام به تدوین و اجرای طرح ابتکاری عام المنفعه و بشردوستانه در قالب پیام آوران بشردوستی با عنوان حمایت جوانان از سلامت سالمندان در سطح استان کرده است که در سه مرحله اجرایی خواهد شد.
معاون امورجوانان جمعیت هلال احمر استان مازندران در همین زمینه ادامه داد: اولین مرحله اجرای طرح مذکور در روزهای آغازین شیوع ویروس کرونا توسط اعضای جوانان هلال احمر در قالب طرح پیام آوران بشردوستی طی تماس تلفنی با سالمندان جهت آموزش و توانمند سازی انجام پذیرفت و هم اکنون دومین مرحله این طرح ابتکاری عام المنفعه و بشردوستانه نیز در قالب پیام‌آوران بشردوستی ۲ باعنوان حمایت از سلامت سالمندان در نخستین روزهای تعطیلات نوروز اجرایی میشود.
احمدی با اشاره به دوره پیک ویروس کرونا در نقاط مختلف کشور از جمله استان مازندران و عدم رعایت برخی از هموطنان و تردد و مسافرت در ایام نوروز و آسیب پذیری مردم به ویژه سالمندان، گفت: اعضای فعال و داوطلب کانونهای جوانان در قالب تیمهای سحر (ساماندهی حمایتهای روانی واجتماعی دربحران) اجرای دومین مرحله طرح مذکور را بر عهده دارند.
معاون امورجوانان جمعیت هلال احمر استان مازندران هدف از اجرای طرح را، تکریم و هویت بخشی سالمندان، افزایش نشاط و آرامش، بویژه تلاش در جهت سلامت ایشان دانست. و گفت: در این مرحله تعداد ۵۴ کانون دانشجویی، ۶۸ کانون روستایی و ۳۸ کانون جوانان در قالب ۱۸۰ تیم سحر مشارکت دارند. تا هر کدام از کانون ها در قالب یک تیم سحر نسبت به برقراری تماس تلفنی با سالمندان اقدام کنند.
وی در همین زمینه ادامه داد: در این مرحله اعضای جوانان ضمن تبریک سال نو به سالمندان، جویای احوال ایشان شده و در خصوص درگیری اعضای خانواده با این ویروس پرس و جو می نمایند؛ تا در صورت وجود نکات لازم، جهت مراقبت خود و اطرافیان را متذکر شده و در غیر اینصورت به طور کلی نکات مرحله اول مجددا یادآوری میشود.
احمدی در پایان با تاکید بر لزوم قرنطینه خانگی جهت قطع زنجیره انتقال بیماری گفت: به جهت سرعت بالای انتقال شیوع این بیماری لازم است همه هموطنان عزیز و گرامی پروتکل های بهداشتی را رعایت کرده تا با رعایت مسائل بهداشتی و ماندن در خانه که امن ترین جای ممکن هست ضمن کمک به بهداشت و درمان کشور، سلامتی خود و دیگران را تضمین کنند.
Attachments area

شما هم نظر خود را ارسال کنید