پایگاه های تب سنجی در گلستان راه اندازی شد

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گلستان ازاستقرار 11 ایستگاه تب سنجی خبرداد.

 

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر گلستان؛ دکتر هروی با اعلام این خبر گفت: در پی شیوع و انتشار ویروس‌ کرونا در این استان، از ۲۴ اسفند ماه نیروهای عملیاتی استان در قالب ۱۷۲ پرسنل و ۸۰۸ عضو داوطلب شامل نجاتگر، داوطلب و جوانان در ۱۱ پایگاه تب سنجی استقرار یافتند و با همکاری شبکه بهداشت، اورژانس، نیروی انتظامی، پلیس راه و راهداری اقدام به پایش سلامت و غربالگری از مردم کردند.

 

دکتر هروی با اشاره به اینکه مردم حتی الامکان از خانه خارج نشوند، گفت: از ابتدای استقرار نیروها تا ۲ فروردین ۲۳ هزار ۷۱۸ نفر در ایستگاه های سلامت استان غربالگری شدند.

 

وی افزود: با توجه به پایش و غربالگری انجام شده ۱۸۶ نفر از خدمت گیرندگان به مراکز درمانی ارجاع داده شدند.

 

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گلستان خاطر نشان کرد: نیروی های عملیاتی علاوه بر محورهای خروجی در مراکزی همچون فرودگاه بین المللی گرگان، ایستگاه راه آهن و ترمینال اتوبوس رانی استقرار یافته و مسافران را مورد پایش قرار می دهند و در صورت مشاهده هرگونه علائم مشکوک فرد مورد نظر جهت بررسی دقیق تر به مراکز درمانی ارجاع می شوند.

وی ضمن اشاره به اینکه با همکاری امدادگران استان هشدارهایی به مردم در سطح شهرها نسبت به قطع زنجیره انتقال کرونا با ماندن در خانه اعلام می شود، ادامه داد: اعضای داوطلب و جوانان استان بصورت روزانه اقدام به ضدعفونی و گندزدایی معابر، خیابان ها و اماکن عمومی و همچنین در دوخت ماسک و لباس ویژه پرستاران و پزشکان در کارگاه هایی که به همت خیرین ایجاد شده مشارکت می کنند.

 

دکتر هروی در پایان از مردم خواست از مسافرت و سفر به این استان خودداری کنند؛ تنها راه توقف انتشار ویروس و قطع کردن زنجیره کرونا ماندن مردم در خانه و رعایت مسائل بهداشتی است.

شما هم نظر خود را ارسال کنید