غربالگری بیش از ۲۶۲ هزار هموطن مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان البرز از غربالگری ۲۶۲ هزار و ۴۳۶ هموطن در طرح غربالگری و مقابله با ویروس کرونا در سطح استان البرز تا شب گذشته خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان البرز؛ دکتر ناصر چرخ‌ساز با اشاره به اینکه بیشتر از ۱۰روز از فعالیت پایگاه‌های سلامت جمعیت هلال احمر می‌گذرد، گفت: نجاتگران برای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا در مراکز پرتردد، ورودی و خروجی‌های سراسر استان البرز و در پایگاه‌های سلامت جمعیت هلال‌احمر با هدف کنترل تب و سلامت هوطنان مستقر هستند.
وی بیان کرد: باوجود هشدارهای پیاپی و اعمال محدودیت برای ورود و خروج خودروها، افزایش تردد در جاده‌های این استان همچنان چشمگیر است.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان البرز با بیان اینکه در سطح این استان شش شعبه هلال احمر وجود دارد، اضافه کرد: با توجه به حجم ترددها، پایگاه‌های غربالگری این جمعیت به ۲۰پایگاه افزایش پیدا کرد.
وی درباره آمار طرح غربالگری و مقابله با ویروس کرونا اظهار داشت: تاکنون بیشتر از ۲۶۲هزار و ۴۳۶ هموطن توسط کارکنان و اعضای داوطلب جمعیت هلال‌احمر غربالگری شدند.
چرخ‌ساز افزود: سرنشینان ۱۰۳ هزار و ۷۰۹ خودرو ارزیابی شدند و افراد علامت‌دار به مرکز درمانی ارجاع داده شدند.
این مقام مسئول تصریح کرد: از آغاز این طرح، بین افراد مراجعه کننده به پایگاه‌های سلامت، هزار و ۷۲۴ عدد ماسک و دو هزار و ۱۳۵ جفت دستکش توزیع شد.
رئیس سابق سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی خاطرنشان کرد: ۱۹۵ نفر از کارکنان و ۶۳۱ عضو داوطلب جمعیت هلال احمر با ۸۴ خودرو سبک، آمبولانس و غیره در این طرح شرکت کردند.
وی اظهار داشت: اعضای شرکت کننده در طرح غربالگری ضمن پاسخ به سوالات هموطنان، روش­های پیشگیری و درمان در خانه را آموزش دادند.
مدیر عامل این استان با بیان اینکه کارکنان بخش درمان و نیروهای امدادی پایگاه­های سلامت با چند شیفت کار کردن خسته شدند، گفت: از هموطنان تقاضا دارم با رعایت اصول بهداشتی و در خانه ماندن، این همکاران فداکار را یاری دهند.
چرخ‌ساز با اشاره به اینکه حتی در داخل خانه ها هم باید فاصله­ها و اصول بهداشتی رعایت شود خاطر نشان کرد: متاسفانه دوره نهفته این ویروس زیاد است و هیچ کس از وجود آن اطلاع ندارد و تنها راه مبارزه حفظ و رعایت توصیه های پزشکی است.
گفتنی است، روزانه معاونان و مسئولان جمعیت هلال احمر از پایگاه‌های سلامت سراسر استان البرز بازدید می‌کنند.

شما هم نظر خود را ارسال کنید