اجرای طرح ابتکاری پیام آوران بشردوستی باعنوان حمایت جوانان از سلامت سالمندان

با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور ایران و آسیب پذیری اقشار مختلف جامعه به ویژه سالمندان ، معاونت امور جوانان استان مازندران در راستای اهداف هلال احمر از جمله تامین احترام و سلامت انسانها اقدام به تدوین و اجرای طرح ابتکاری عام المنفعه و بشر دوستانه در قالب پیام آوران بشردوستی با عنوان حمایت جوانان از سلامت سالمندان در سطح استان نموده است.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمرمازندران لیلی احمدی با بیان مطلب فوق افزود: هدف از اجرای این طرح تلاش در جهت حفظ سلامت ، تکریم وهویت بخشی سالمندان، مصون ماندن آنان در مقابل ویروس مرگبار کرونا و افزایش نشاط و آرامش سالمندان ،آشنایی آنان با فعالیت های بشردوستانه و همچنین نقش آفرینی جوانان و فرهنگ سازی در زمینه رعایت بهداشت فردی وعمومی می باشد.وی گفت: مجریان این طرح اعضای جوان داوطلب کانون های چهارگانه( جوانان، دانشجویی روستایی و طلاب) می باشند.

 به گفته وی در این طرح هر یک از اعضای جوان داوطلب با شناسایی افراد سالمند و تماس تلفنی با آنان (حداقل ۱۰ سالمند) ضمن  اعلام ارادت و معرفی خود ازآنان سوالاتی همچون : آیا این روزها از منزل خارج می شوید؟ و سوالات دیگر،  طبق متن آماده ،از افراد سالمند می خواهند برای حفظ سلامتی خود و نداشتن ترس و اضطراب مواردی همچون  این که بهتر است در منزل بمانند، دست های خود را مرتبا باآب وصابون به مدت ۲۰ ثانیه بشویند، وقتی عطسه و سرفه می کننداز دستمال استفاده کنند و آن را سطلهای درب داربیاندازند، آب و مایعات گرم بخورند، روحیه خود را از دست ندهند، از مواد بهداشتی و ضدعفونی کننده استفاده کنند، به افراد بیمار نزدیک نشوند را به آنان یادآوری و تاکید مینمایند.

 احمدی گفت:در نهایت اینکه انتقال روحیه نشاط وشادابی از مهمترین هدف اجرای این طرح می باشد تا با آموزش و یادگیری و پیشگیری از ویروس کرونا همه سالمندان زندگی آرام و بدون اضطراب و بیماری داشته باشند.

معاون جوانان جمعیت هلال احمرمازندران گفت:دراین طرح  نزدیک به دویست کانون هر کانون ده عضو و هر عضو ده سالمند مشارکت دارند که جمعا قریب به بیست هزار سالمند تحت پوشش قرار میگیرند.