استقرار تیم‌های پایش سلامت مسافران در ورودی شهرستان‌های سمنان

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان سمنان گفت: به منظور پایش سلامت مسافران تیم های هلال احمر استان به عنوان معین دانشگاه علوم پزشکی در ایستگاه های ویژه ای که در مبادی ورودی شهرهای استان قرار گرفته اند، مستقر شدند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان سمنان، مظفر محمدخانی با اعلام این خبر گفت: تیم های جمعیت هلال احمر استان با همکاری دانشگاه علوم پزشکی، نیروی انتظامی و پلیس راه، یه منظور اجرای طرح کنترل، هشدار و اطلاع رسانی به مسافران ورودی به استان درباره ویروس کرونا و توصیه های بهداشتی، رعایت و پیشگیری از شیوع این ویروس فعالیت می‌کنند.

وی افزود: طبق هماهنگی انجام شده با دانشگاه علوم پزشکی استان، ۱۸ پایگاه در مبادی ورودی شهرها استقرار یافته و در این پست ها داوطلبان دمای بدن مسافران ورودی به استان را اندازه گیری کنند و در صورت تب بالا و مشکوک بودن برای اقدامات تشخیص تخصصی آنها را به گیت بهداشت و درمان مستقر در محل هدایت کنند.

محمدخانی گفت: در این پست ها اطلاع رسانی به مسافران در ورودی شهرها انجام می شود تا آنها اطلاعات لازم را در مورد ویروس کرونا داشته باشند و با خطرات احتمالی آشنا شده و اقدامات پیشگیرانه انجام دهند. همچنین برای آگاهی و اطلاع رسانی مسافران، بروشورهایی در خصوص بیماری کرونا تهیه شده و بین مسافران توزیع می شود.