نامه تخصصی کانون های هلال احمر به وزیر بهداشت

 

 

نامه تخصصی کانون های هلال احمر به وزیر بهداشت

مجمع تخصصی کانون‌های هلال احمر به وزیر بهداشت در راستای کنترل و مبارزه باویروس کرونا نامه‌ نوشت.

به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان جمعیت هلال احمرکشور ، مجمع تخصصی کانون‌های هلال احمر باتوجه به شیو و گسترش کرونا ویروس در کشور در نامه‌ای خطاب به دکتر سعید نمکی وزیر بهداشت منتشر کرد و در آن با توجه به نقش خطیر وزارت بهداشت در کنترل و مبارزه با ویروس کرونا از نقش قابل توجه و مسئولیت بزرگ هلال احمر به عنوان یک نهادهای خدمتگزار سلامت مردم، در حمایت از شکست کرونا یاد کرد.

 

متن  این نامه که به امضای دبیران کانون های هلال احمر وزارت بهداشت  رسیده، آمده است:

به شرح ذیل میباشد:

 

وزیر محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

جناب آقای دکتر سعید نمکی

با سلام و احترام

همانگونه که حضرتعالی در جریان هستید، متاسفانه ایران عزیزمان با موضوع جدی و مهم ؛ ورود ویروس کرونا به کشور و شیوع رو به افزایش آن رو به رو هستیم. بدون تردید نظر به اهمیت والا و حساسیت دوچندان موضوع از نگاه وزارت محترم بهداشت و جمعیت هلال احمر کشور، نقش قابل توجه و مسئولیت بزرگ این نهادهای خدمتگزار سلامت مردم، بیش از هر زمان دیگری پررنگ‌تر و خطیرتر قلمداد خواهد شد.

لذا بر اساس دو اصل مهم جمعیت‌های هلال احمر یعنی مبانی بشردوستی و خدمات داوطلبانه، کانون های هلال احمر دانشگاه های علوم پزشکی کشور آمادگی خود را جهت همراهی کامل در این زمینه و در چارچوب امکانات و اختیارات تعریف شده اعلام می‌دارند.

نکته‌ی حائز اهمیت دیگر، پتانسیل همکاری نهادهای مذکور در گسترش هرچه بیشتر  آموزش‌های رسانه‌ای صحیح از طرق مختلف است که انتظار می‌رود با تکیه بر توان علمی نیروهای متعهد، این موضوع نیز مورد توجه قرار بگیرد.

از سوی دیگر با بررسی دغدغه‌های مردمی طی روزهای گذشته و اولویت پیشگیری که در دستور کار قرار دارد، تشکیل ستادی منسجم به منظور مدیریت نحوه‌ی کنترل توزیع اقلام بهداشتی در استانها  کاملا ضروری به نظر می‌رسد.

نظر به نقش انکارناپذیر خانواده ها در پیشگیری و کنترل این بیماری، آمادگی خود را جهت هرگونه همکاری در پشبرد اجرای این طرح کاربردی با عنوان «هر خانه یک پایگاه سلامت» اعلام می‌داریم.

«من الله التوفیق»

دبیر مجمع کانون‌های هلال احمر وزارت بهداشت، درمان و آموزش

اشکان کاظمی