معاون جوانان هلال احمر خراسان جنوبی:

۱۴۰۰ دانش آموز خراسان جنوبی آموزش های پای درس ماه را فرا گرفتند

معاون جوانان هلال احمر خراسان جنوبی گفت: هزار و ۴۰۰ دانش آموز عضو کانون های هلال احمر، آموزش های طرح پای درس ماه را فراگرفتند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی، فائزه موهبتی با اشاره به اجرای طرح «پای درس ماه» در استان بیان کرد: از ابتدای دی ماه سال جاری تاکنون این طرح برای هزار و چهارصد عضو کانون دانش آموزی هلال احمر برگزار شده است.
وی آشنایی اعضای کانون های دانش آموزی هلال احمر با رسالت های جمعیت، تاریخچه و فعالیت های فدراسیون جهانی صلیب سرخ و هلال احمر را از جمله اهداف برگزاری این طرح عنوان کرد و گفت: همچنین طرح” ماه نشان” به دنبال نشان دادن توان و ظرفیت جمعیت هلال احمر در زمان رویارویی با حوادث است.
موهبتی ادامه داد: این طرح برای دومین بار در راستای ایجاد علاقه دانش آموزان به هلال احمر، ارائه مباحث امداد و کمک های اولیه و گسترش فرهنگ صلح و دوستی در ۴۲ مدرسه از شهرستان های استان اجرایی شد.
وی بیان کرد: همچنین در راستای اجرای این طرح، اعضای کانون های دانش آموزی از مراکز ، پایگاه های امداد و نجات بین شهری، آنست(آموزش و نگه داری سگ های تجسس)، شعب هلال احمر، اتاق پراتیک و اتاق عملیات، انبار امدادی و بانک امانات بازدید داشته اند.
موهبتی با اشاره به ارائه آموزش امداد و کمک های اولیه در قالب اجرای این طرح، بیان کرد: آشنایی با تاریخچه صلیب سرخ و هلال احمر، آشنایی با تجهیزات امدادی، آموزش CPR (احیای قلبی ریوی)، اطفای حریق، پناه گیری و خروج اضطراری و حمل مصدوم از جمله محورهای ارائه شده در این آموزش ها بوده است.
بنا به گفته معاون جوانان جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی، از ابتدای دی ماه سال جاری تاکنون آموزش کمک های اولیه برای هزار و ۴۰۳ دانش آموز از سطح مدارس خراسان جنوبی ارائه شده است.