ایستگاه فرهنگی، آموزشی و امدادی “فجر همدلی و فجر مهربانی” در قم برپا شد

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم با تشریح فعالیت‌های ایستگاه فرهنگی، آموزشی و امدادی و سلامت و مسابقات جمعیت هلال احمر عنوان کرد: حضور باشکوه خانواده جمعیت هلال احمر همگام با تجلی شور و شعور گسترده مردم، حماسه درخشانی را به ثبت رساند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم؛ محمد گل‌فشان با گرامیداشت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی و بزرگداشت چهلمین روز شهادت سردار سلیمانی عنوان کرد: امروز ایستگاه فرهنگی، آموزشی و امدادی و سلامت و مسابقات جمعیت هلال احمر اقدام به ارائه خدمات در راهپیمایی ۲۲ بهمن کرد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم افزود: جمعیت هلال احمر در این چهل و یک سال همواره در مسیر خدمت به ملت همیشه در صحنه حضور خود را در عرصه های مختلف به اثبات رسانده اند.

وی تصریح کرد: این جمعیت در قم با شعار “هلال همدلی، هلال مهربانی” و با حضور پر رنگ جوانان، امدادگران و داوطلبانی که در عرصه های مختلف مشارکتی فعال دارند در جمع راهپیمایان روز جشن انقلاب حاضر شدند و اقدام به ارائه خدمات متنوع فرهنگی و آموزشی و امدادی کردند.

گل فشان، همچنین با اشاره به حضور نیروهای امدادی هلال احمر در جمع راهپیمایان در قم خاطرنشان کرد: ۲۰امدادگر ونجاتگر و ۶پرسنل نجاتگر به همراه ۴دستگاه خودرو آمبولانس و ۲دستگاه خودرو نجات به ارائه خدمات در روز ۲۲ بهمن پرداختند.

وی گفت: همچنین در جعفریه ۲نجاتگر داوطلب و ۱راننده نجاتگر داوطلب به همراه ۱ خودرو نجات و در کهک تعداد ۲ امدادگر نجاتگر و ۱راننده نجاتگر به همراه ۱خودرو نجات و در سلفچگان نیز ۲امدادگر نجاتگر و ۱راننده پرسنل به همراه ۱خودرو نجات و ۱خودرو آمبولانس خدمات امدادی را در بخش‌ها ارائه کردند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم بیان کرد: در راهپیمایی ۲۲ بهمن همچنین ایستگاه نقاشی با حضور ۲۵ نفر از اعضای کانون های جوانان و دانش آموزی و دانشجویی اعم از خواهران و برادران شامل ۶۵ نفر به ارائه خدمات پرداختند.

وی اظهار کرد: فراخوان عضویت نقاشی صورت کودکان، و توزیع و پرواز بادکنک های صلح و تجمع و حضور جوانان به عنوان حامیان صلح و دوستی در پایگاه فجر همدلی و برپایی ایستگاه سلامت و کنترل فشار خون و توزیع بیست عنوان بروشور آموزشی و ارائه آموزش امداد همگانی از دیگر بخش‌های مهم “فجر همدلی و فجر مهربانی” بود.