بسته خبری/از اجرای طرح قرار مهربانی تا برگزاری جشن های انقلاب در هلال احمر قم

اعضا کانون دانشجویی هلال احمر با حضور در مرکز انتقال خون طرح (قرار مهربانی) به مناسبت دهه فجر و چهلمین روز شهادت سردار سلیمانی اجرا کردند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم؛ بنا به فراخوان سازمان انتقال خون مبنی بر کمبود فرآورده های خونی و همچنین به مناسبت چهلمین روز شهادت سردار سلیمانی و چهل و یکمین سالگرد جمهوری انقلاب اسلامی، اعضای کانون دانشجویی هلال احمر قم با اجرای طرح اهدای خون به یاری بیماران نیازمند شتافتند.

بر اساس این گزارش،  با هدف ترویج فرهنگ ایثار و خدمت در بین آحاد مردم به ویژه جوانان، اعضا و کارشناس کانون دانشجویی هلال احمر استان قم ضمن حضور در پایگاه انتقال خون با خدیه سرخ خود به افراد نیازمند اقدام به اهدای خون کردند.

هدف از اجرای این طرح فراهم‌کردن خون و فرآورده‌های خونی سالم برای بیماران نیازمند در شرایط کمبود فعلی خون های اهدایی، افزایش میزان فعالیت و اجرای برنامه‌های خیرخواهانه در کمک به همنوع و تقویت حس نوعدوستی و ارتقای حس مسئولیت‌پذیری اعضای هلال‌احمر نسبت به سایر گروه‌های جامعه و بیماران است.

طرح حمایت ماندگار ( اهدای خون) خانه هلال سازمان جهاد کشاورزی استان قم اجرا شد

به همت معاونت امورداوطلبان جمعیت هلال احمر، و با هماهنگی های انجام شده با سازمان انتقال خون و اعضای خانه هلال سازمان جهاد کشاورزی استان قم همزمان با اجرای طرح حمایت ماندگار  در دهه فجر اقدام به اهدای خون کردند.

شماری از اعضای خانه هلال سازمان جهاد کشاورزی استان قم، به مناسبت چهل و یکمین سالروز پروزی انقلاب اسلامی خون خود را اهدا کردند.

بر اساس این گزارش، در اجرای طرح حمایت ماندگار جمعی از کارکنان سازمان جهاد کشاورزی استان قم ضمن حضور در سازمان انتقال خون در این کار خدا پسندانه شرکت کردند.

یادآور می شود؛ طرح حمایت ماندگار ( اهدای خون) از طرح های قدیمی سازمان داوطلبان هلال احمر است که در طول و به صورت مستمر اجرا می شود.

از برگزاری جشنواره غذای سالم تا برپایی نمایشگاه انقلاب در کانون غنچه های هلال احمر قم

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان قم گفت: غنچه های هلال احمر استان قم در دهه فجر با اجرای برنامه های متنوع چهل و یکمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی را گرامی داشتند.

 محمد مصباحی با اعلام این خبر گفت: غنچه های هلال احمر قم همواره در اجرای برنامه های فرهنگی و آموزشی در ایام و مناسبت های مختلف با فعالیت میکنند.

وی افزود: بر این اساس به مناسبت دهه فجر اجرای طرح “دست های مهربان هلال” با هدف جمع آوری پوشاک، اسباب بازی، کتاب، لوازم التحریر و … برای کودکان مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان در این کانون در دستور کار قرار گرفت.

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان قم با بیان اینکه غنچه های هلال احمر استان قم در دهه فجر در مهدهای کودک تحت پوشش، چهل و یکمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی را گرامی داشتند گفت: برگزاری جشن های انقلاب در مهدکودک پرنیان و پیش دبستانی پرتو علم از فعالیت های این کانون به شمار می رود.

مصباحی بیان کرد: برگزاری جشنواره غذای سالم با حضور مادران در کانون غنچه های هلال احمر از دیگر برنامه های این ایام بود.

وی یادآور شد: اجرای نمایش خلاق، برگزاری مسابقات نقاشی و کاردستی و برپایی نمایشگاه با موضوع انقلاب اسلامی از دیگر برنامه های اعضای کانون های غنچه های هلال احمر قم در گرامیداشت چهل و یکمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی است.