ویژه برنامه ها و فعالیت های فرهنگی در ایام پیروزی انقلاب در استان خراسان شمالی

اعضای کانون های سراسر استان بمناسبت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با انجام برنامه های فرهنگی آموزشی جشن بزرگ انقلاب را گرامی داشتند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال‌احمر خراسان شمالی،مهدی علی آبادی معاون امور جوانان استان گفت: همزمان با آغازدهه فجر زنگ انقلاب توسط اعضای کانون غنچه های هلال احمر به صدا درآمد.
وی افزود:جوانان و نوجوانان سراسر استان با انجام برنامه های فرهنگی آموزشی متنوع چهل ویک سالگی انقلاب را پاس داشتند،ازجمله فعالیت های اعضای کانون های جوانان و غنچه ها غبار روبی و عطر افشانی مزار شهدا،دیدار با خانواده شهیدنادر حاجلو،دعوت از مادر شهید علی گوهری و رنگ آمیزی گل لاله با رنگ انگشتی بود.
وی در ادامه بیان کرد:اعضای کانون های دانش آموزی و غنچه ها و جوانان هلال استان با برپایی نمایشگاه و جشنواره غذاهای محلی وکسب وکار،کاردستی و نقاشی های انقلابی درپارک و سالن های ورزشی و معرفی سازمان جوانان هلال احمر به بازدید کنندگان دستاوردهای انقلاب را به بازدید کنندگان نشان دادند.
وی مطرح کرد: اعضای کانون جوانان و دانشجویی شهرستان اسفراین با برپایی ایستگاه سلامت در نماز جمعه کنترل فشار خون نمازگزاران مطالب و بروشور های آموزشی ویروس کرونا را توزیع و هموطنان را به رعایت نکات بهداشتی درخصوص پیشگیری از ویروس کرونا تشویق کردند.
وی اضافه کرد:مربیان مهد کودک برای اعضای کانون غنچه های هلال احمر بجنورد مانور زلزله و پناهگیری و خروج ایمن در ایام پیروزی انقلاب آموزش های لازم را به آنها آموختند.
مهدی علی آبادی گفت: کانون های دانش آموزی شهرستان راز و جرگلان با برگزاری مسابقات جام فجر بین مدرسه ای در جشن پیروزی انقلاب واهدا جوایز ایام را گرامی داشتند.
وی افزود: اعضای کانون غنچه های هلال احمر پیش دبستانی آفتاب شیروان با مشارکت مربیان اردوی یک روزه زیارتی تفریحی و بازدید از بقعه تیمور لنگ شهر زیارت در ایام فجر روز به یاد ماندنی و خاطره انگیزی برای کودکان ایجاد کردند.
وی گفت: اعضای جوانان با همکاری جمعیت هلال احمر بجنورد، واحد داوطلبان اردوی جهادی و کاروان سلامت یک روزه در مناطق محروم روستای قلعه جق برگزار و با ارائه خدمات فرهنگی آموزشی و برنامه های متنوعی برای دانش آموزان و خانواده های آنان در ایام اله فجر شادی خود در پیروزی انقلاب را با آنان تقسیم و در پایان به دانش آموزان برتر جوایزی اهدا کردند.