آغاز نشست دبیران کانون‎های دانشجویی دانشگاه‎های علوم پزشکی کشور در استان بوشهر

نشست دبیران کانونهای دانشجویی دانشگاه‎های علوم پزشکی کشور با حضور معاون دانشجویی و جوانان جمعیت هلال احمر کشور در استان بوشهر آغاز شد.

 

به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان؛ معاون دانشجویی و جوان سازمان جوانان جمعیت هلال احمر کشور در افتتاحیه مجمع این مراسم گفت: شادابی اندیشهها و باروری ارزشها در ذهن تشنه جامعه، ارتباط تنگاتنگ با باورهای بشردوستی و آرمانهای دینی دارد.

دکتر محمدرضا منصوری با اشاره به رضایت خداوند در انجام خدمات داوطلبانه تصریح کرد: سازمان جوانان جمعیت هلال احمر به عنوان قدیمیترین تشکل فعال در امور جوانان، با هدف توسعه مشارکت جوانان در تصمیم گیریها  و فعالیتهای مربوط به آن، تربیت و آموزش جوانان برای آماده سازی در انجام خدمات امدادی و عام المنفعه را از مهمترین رسالتهای خود می داند.

وی افزود: نجات جان افراد محصور در زیر آوار  سنگین زلزله، خرسند سازی کودکان متاثر از حوادث و بلایا، خدمت‌رسانی به مردم گرفتار در مناطق سیل‌زده، کمک به فرهنگ‌سازی در برخی چالش‌های زیست‌محیطی و ارائه خدمات و آموزشهای لازم در حوزه گسترده و متنوع آسیب‌های اجتماعی مانند جلوگیری از اعتیاد، حفظ کانون خانواده، ارایه خدمات بشر دوستانه و امدادی در مناطق محروم همگی یک وجه مشترک دارند و آن جلب رضایت مردم و درنتیجه خشنودی خداوند است.

منصوری تبیین کرد: یکی از رسالت‌های جمعیت هلال‌احمر، ایجاد زمینه مناسب برای مشارکت جوانان در سطوح مختلف جامعه در همین راستا بوده و شرط عضویت در سازمان جوانان هلال احمر نیز علاقه به این قبیل فعالیتها است.

منصوری ضمن تبریک به همه دبیران برای انتخاب این سازمان مردم نهاد همچنین آرزوی موفقیت و سربلندی برای ایشان اضافه کرد: عضویت افتخاری دانشجویان در کانون‌های دانشجویی هلال‌احمر نشان از علاقه‌مندی آنان به ارائه خدمات اجتماعی، امدادی و فرهنگ‌سازی در جامعه دارد.

وی با اشاره به نقش با ارزش حضور جوانان در امدادرسانی به مردم افزود: یکی از رسالت‌های جمعیت هلال‌احمر ایجاد زمینه مناسب برای مشارکت جوانان در فرایندهای جذب، توانمندسازی و مشارکت آنان در سطوح مختلف اجتماعی است.

 دکتر منصوری ادامه داد: یکی از وظایف مهم سازمان جوانان این است که با ظرفیت سازی و ایجاد زیر ساختهای مناسب برای جذب و فعالیتهای بشردوستانه و امدادی در راستای اصول و اهداف جمعیتهای ملی اقدام نماید. همچنین این سازمان با ساماندهی جوانان در قالب کانون‌های مختلف هلال‌احمر، انجام انتخابات و تشکیل مجمع به عنوان راهکاری برای اجرایی نمودن این دغدغه، در آماده‌سازی آنان برای تصمیم‌گیری و تصمیم سازی در بالاترین سطوح سازمان اقدام می‎کند.

معاون دانشجویی و جوانان جمعیت هلال احمر کشور در پایان ضمن ابراز تشکر از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای تشکیل مجمع تخصصی دبیران کانون‎های دانشجویی هلال احمر در دانشگاه های علوم پزشکی اظهار داشت: امید است این سازماندهی در راستای نیل به اهداف جمعیت هلال احمر موثر و مفید واقع گردد و مصداق  حدیث معصوم؛” من لم یشکرالمنعم من المخلوقین، لم یشکرالله عزوجل” از خدمات و تلاش‎های همکاران دانشگاه علوم پزشکی بوشهر به جهت میزبانی شایسته این مجمع  تشکر و قدردانی نمود و سلامتی، سعادتمندی و توفیق روز افزون همگان را در خدمتگزاری به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، ‌از خداوند متعال خواستارم