فعالیت تیم‌های سحر جوانان هلال احمر در مناطق سیل‌زده

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان از حضور و فعالیت تیم های سحر (ساماندهی حمایت‌های روانی اجتماعی و فرهنگی) این سازمان در مناطق سیلزده جنوب استان سیستان و بلوچستان خبر داد.

علیرضا میری با اعلام این خبر افزود: تیم‌های سحر سازمان جوانان هلال‌احمر برای کاهش آسیب‌های روانی پس از بلایا وارد مناطق سیلزده جنوب استان سیستان و بلوچستان شده اند و این حضور و اقدام به منظور انجام حمایت روانی، اجتماعی و فرهنگی از افراد آسیب دیده ناشی از سیلاب اخیر به ویژه کودکان و بانوان انجام شده است.

وی ادامه داد: اعضای تیم های سحر در قالب تیم های سلامت لوازم بهداشتی مورد نیاز سیلزدگان را در جنوب استان سیستان و بلوچستان در میان آنان توزیع کرده و ضمن همکاری در بسته بندی لوازم امدادی در محل سوله های ورزشی شهرستان های متاثر از سیل و آبگرفتگی اخیر اقدام به اجرای فعالیت های متنوع از طریق بازی های هدفمند و بومی محلی، نقاشی کودکان و ارائه خدمات مشاوره ای در روستای سیل زده و آسیب دیده کردند.

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان اضافه کرد: برگزاری مسابقات ورزشی، نقاشی، توزیع لوازم التحریر و لوازم بهداشتی و همچنین زنگ سلامت با تهیه و توزیع صبحانه سالم از دیگر فعالیت های این تیم ها در مناطق سیلزده استان سیستان و بلوچستان به شمار می رود.

میری توضیح داد: اعضای تیم های سحر در مناطق سیل زده استان سیستان و بلوچستان ضمن ارائه خدمات فرهنگی، مشاوره ای؛ آموزشی و معیشتی به آسیب دیدگان با حضور در بین کودکان و بررسی نیازهای آنان پرداختند و برای آن ها محیط شاد جهت از سرگیری فعالیت ها و ارائه برنامه های عادی زندگی کردند.

وی از امدادرسانی به ۳۶ هزار و ۸۰۳ خانوار سیل زده از زمان وقوع سیل و آبگرفتگی استان سیستان و بلوچستان خبر داد و افزود: بسته بندی اقلام امدادی و هوایی به حادثه‌دیدگان با تلاش بی وقفه ۷۵ نفر از اعضای کانون های جوانان  ادامه دارد.

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان با بیان اینکه از روز ۲۱ دی تا صبح روز هشتم بهمن ۹۸، در هزار و ۱۲۵ روستا در ۱۵ شهرستان این استان که دچار سیلاب و آبگرفتگی شده بودند، خدمات امدادی ارائه شده است، گفت: سازمان جوانان جمعیت هلال احمر با حضور حداکثری اعضای جوانان و داوطلب خود همچنان با تمام توان جهت ارائه خدمات به آسیب دیدگان و حادثه دیدگان از سیل اخیر در استان سیستان و بلوچستان تلاش می کند و تا رسیدن به وضعیت مطلوب در کنار حادثه دیدگان حضور خواهد داشت.