برپایی پایگاه‌های همدلی در استان همدان
معاون جوانان استان همدان از برگزاری دومین دوره طرح سیل مهربانی همکلاسی‌ها در200 کانون دانش‌آموزی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی حوزه جوانان جمعیت هلال احمر استان همدان، مریم پاک‌بین گفت: با توجه به بارندگی‌های شدید در جنوب‌ شرقی کشور که منجر آب‌گرفتگی برای هموطنان عزیزمان در آن خطه شده‌ است، دومین مرحله از طرح سیل مهربانی همکلاسی‌ها با برگزاری مراسمی نمادین در کانون دانش‌آموزی مدرسه ریحانه‌النبی آغاز گردید.

وی افزود: این طرح در لبیک به پیام رهبر بزرگ انقلاب امام خامنه‌ای(مدظله العالی) در ۲۰۰کانون دانش آموزی استان در حال اجرا می‌باشد.

معاون جوانان استان با اشاره به اهداف این طرح اظهار داشت: ترویج فرهنگ بشر دوستی، مشارکت‌جویی ومسئولیت‌پذیری در بین دانش‌آموزان از مهمترین اهداف این طرح است.

پاک‌بین تصریح کرد: دومین طرح ملی سیل مهربانی همکلاسی‌ها با مشارکت و هم‌افزایی تشکل‌های دانش‌آموزی به منظور انسجام‌بخشی هدایای نقدی و غیر نقدی دانش‌آموزان، فرهنگیان و اولیاء اجرا می‌شود.

وی همدلی و همراهی دانش‌آموزان با خانواده‌های آسیب‌دیده را از اهداف دیگر طرح بیان نمود و گفت: این حرکت خیر‌خواهانه به عنوان یک فرصت تربیتی قلمداد می‌شود تا علاوه بر اینکه بخشی از آلام و خسارت‌های وارد شده به دانش‌آموزان وخانواده‌ها را برطرف می‌کند، بشر دوستی ومهرورزی را در بین دانش‌آموزان گسترش دهد.

معاون جوانان استان خاطر‌نشان کرد: بشردوستی اعضای کانون‌های دانش‌آموزی در اولین طرح سیل مهربانی همکلاسی‌ها که برای هموطنان سیل‌زده استان لرستان انجام گرفت، ستودنی بود.

پاک‌بین در پایان اظهار داشت: نهادینه کردن اصول و اهداف جمعیت درسطح جامعه با مشارکت حداکثری دانش‌آموزان، فرهنگیان و اولیاء در این طرح انجام خواهد گرفت.