مراسم سوگواری حضرت زهرا (س) در بوشهر

معاونت امور جوانان از اجرای فعالیت های جوانان استان بوشهر در ایام فاطمیه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جوانان جمعیت هلال احمر استان بوشهر؛ بمناسبت فرارسیدن ایام سوگواری حضرت فاطمه زهرا(س) مراسم سوگواری در مهد های کودک و پیش دبستانی شهرستان عسلویه برگزار گردید.

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان بوشهر با بیان این خبر گفت: کودکان را از سنین پایین باید با مسائل دینی و مذبی آشنا نمود.

سبک زندگی، اسامی، فرزندان و تولد و شهادت ها از جمله مواردی است که با آموزش آن در شناخت بهتر امامان در ذهن کودکان کمک می کند.

آمنه غریبی تصریح کرد: در همین راستان شهرستان عسلویه با برگزاری مراسم سوگواری در مهد ها و مراکز پیش دبستانی این شهرستان اقدام به عزاداری نمود.

برگزاری جلسه هم اندیشی برنامه های مذهبی در گناوه

اعضا کانون های شهرستان گناوه در استانه ایام فاطمیه نسبت به برگزاری مراسمات مذهبی اقدام به برگزاری نشست هم اندیشی نمودند.

معاون امور جوانان با بیان تسلیت به مناسبت فرارسیدن ایام فاطمیه گفت: فعالیت های فرهنگی مذهبی بخشی از مجموعه فعاایت های این حوزه می باشد.

آمنه غریبی تصریح کرد: جوانان شهرستان گناوه با برگزای جلسه ایی نسبت به اجرای برنامه های مناسبتی این ایام به بحث و گفتگو پرداختند

سیاه پوشی مساجد و حسینه های گناوه

در آستانه ایام فاطمیه مساجد و حسینه های شهرستان گناوه سیاه پوش شدند.جوانان شهرستان گناوه با حضور در مساجد و حسینیه های اقدام به سیاهپوشی و آماده سازی محیطی برای مراسمات این ایام نمودند.

آمنه غریبی تصریح کرد: اینگونه فعالیت ها علاوه بر معرفی فعالیت های فرهنگی اعضا باعث تقویت قوای دینی و مذهبی نیز می گردد.

مراسم عزاداری کانون های دانش آموزی

کانون های دانش آموزی به مناسبت ایام فاطمیه به برگزاری مراسم سوگواری پرداختند.

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان بوشهر گفت: در این ایام برنامه های بسیاری از سوی کانون های این معاونت برگزار گردید.

آمنه غریبی تصریح کرد: از جمله این فعالیت ها میتوان به برگزاری مراسم سوگواری این ایام در کانون های دانش آموزی شهرستان کنگان اشاره کرد.

وی افزود: برگزاری اینگونه مراسمات در تقویت فرهنگ دینی مذهبی دانش آموزان نقش بسزایی دارد.

ایستگاه صلواتی در تنگستان

کانون روستایی شهرستان تنگستان به مناسبت ایام فاطمه ایستگاه صلواتی برپا کردند.

معاون امور جوانان با بیان این خبر گفت: به مناسبت ایام فاطمیه جوانان کانون روستایی شهرستان تنگستان با برپایی ایستگاه صلواتی از عزاداران و مردم پذیرایی نمودند.

سفره حضرت فاطمه (س) توسط کانون غنچه های هلال احمر

در مراسمات عزاداری حضرت فاطمه (س) مهدهای کودک شهرستان های دیرو عسلویه اقدام به برپایی سفره معنوی حضرت فاطمه (س)، مراسم بزرگداشت مقام آن حضرت با هدف آشنایی کودکان با وقایع کربلا و حضور کودکان در عاشورا نمودند.

آمنه غریبی تصریح کرد: فعالیت های معنوی و فرهنگی بسیاری در مهد های کودک برگزار میگردد که همه ریشه در آموزش و شناخت باوری کودکان دارد.

وی افزود: برنامه های مذهبی و معنوی باعث تقویت و رشد دانش معنوی و مذهبی کودکان می گردد.