اعضای جوان هلال‌احمر در کنار سیل‌زدگان سیستان‌وبلوچستان می‌مانند/ عمو پورنگ فردا میهمان کودکان زرآباد است

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان گفت: اعضای جوان این جمعیت همراه با سایر اعضای هلال‌احمر برای کمک به آسیب دیدگان سیل در سیستان و بلوچستان بسیج شدند و تا آخرین روز در کنار هموطنان سیل زده می مانند.

علیرضا میری افزود: اعضای جوانان هلال‌احمر استان در مناطق متاثر از سیل و آب‌گرفتگی این استان، خدماتی از جمله جمع‌آوری کمک‌های نقدی و غیرنقدی، بسته بندی و توزیع کمک‌های مردمی به متاثران ارائه کردند.

وی افزود: ایجاد فضایی شاد برای کودکان آسیب دیده از سیل یکی از اهداف فعالیت جوانان در مناطق سیل زده است به همین دلیل فردا عمو پورنگ در شهر زرآباد و در بین کودکان سیل زده خواهد بود.

میری گفت: اعضای جوان جمعیت‌ هلال‌احمر از ساعات ابتدایی امدادرسانی به متاثران از سیل و آبگرفتگی در استان، در زمینه جمع آوری کمک‌های مردمی و پشتیبانی و حضور در منطقه برای کمک به مردم آسیب دیده فعالیت داشتند. اعضای کانون های دانشجویی هلال احمر استان نیز پس از وقوع سیل در منطقه چابهار حضور پیدا کردند و روزانه ۷۰۰۰ بسته غذایی را بسته بندی و میان سیل زدگان توزیع کردند. همچنین بر اساس برنامه ریزی های انجام شده، جوانان هلال احمر در شهرهای کنارک، ‌نیکشهر، قصرقند، فنوج، دلگان، ‌ایرانشهر، سیب و سوران، مهرستان، خاش و سرباز مستقر شده و به خدمت رسانی مشغول هستند.