آمادگی جوانان ورامین در آستانه دهه فجر انقلاب

دوره بازآموزی کمک های اولیه در مبحث آناتومی بدن و ارزیابی با تدریس مسئول امورجوانان ویژه اعضای جوانان در آستانه دهه فجر در جمعیت هلال احمرشهرستان ورامین برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان تهران؛ با فرارسیدن دهه مبارک فجر به کوشش امور جوانان هلال احمر شهرستان ورامین جهت افزایش سطح آمادگی و اطلاعات اعضا در زمینه امداد و کمک های اولیه دوره باز آموزی برگزارشد.
مسئول امورجوانان جمعیت هلال احمرشهرستان ورامین پیرو برگزاری این دوره اشاره کرد:کلاس‌های آموزشی امداد و کمک های اولیه به صورت مقدماتی با هدف ارتقای سطح آمادگی امدادی شهروندان وجوانان در هر سطح سنی و هر سطح تحصیلاتی اعم از زن و مرد ، دانش آموز و دانشجو در مواجهه با حوادث وبلایای طبیعی به همت جمعیت هلال احمر شهرستان های استان بصورت رایگان انجام می شود.
مهرپویان ادامه داد:شرکت در این دوره‌های آموزشی موجب می شود که افراد بعد از پایان دوره به مهارت‌هایی دست یابند که در زمان بروز حوادث با اقدام به موقع و مناسب بتوانند آسیب‌ها و تلفات انسانی  را به حداقل برسانند.در این دوره افراد با ارزیابی مصدوم، احیای قلبی ریوی، خونریزی و پانسمان، شکستگی، آتل بندی و اسکان اضطراری آشنا می شوند.
وی افزود:ازاین رو دوره های بازآموزی ویژه اعضا دوره دیده جهت افزایش سطح علمی اعضا در مبحث های مختلف دوره کمک های اولیه به صورت مجزا در جمعیت هلال احمرشهرستان ورامین برگزار شد و بر آن هستیم که این دوره های بازآموزی مستمرباشد.
جوانان ورامین در دفاع از امنیت
اعضای جوانان جمعیت هلال احمر شهرستان ورامین پس از حضور در نماز عبادی_سیاسی جمعه در راهپیمایی شرکت کردند .
اعضای جوانان جمعیت هلال احمر شهرستان ورامین به منظور نشان دادن حمایت خود از امنیت کشور پس از حضور در نمازعبادی-سیاسی جمعه، در راهپیمایی مردم این شهرستان شرکت کردند.
مسئول امور جواتان هلال احمر شهرستان ورامین گفت:این راهپیمایی که با حضور حداکثری آحاد مردم صورت پذیرفت به منظور حمایت از امنیت کشور و نشان دادن همبستگی در برابر بر هم زنندگان امنیت است.
مهرپویان در حاشیه ی این راهپیمایی اذعان داشت: منظور از حضور در این راهپیمایی ها، نشان دادن همبستگی مردم است و ما بر خود واجب می دانیم تا بعنوان عضوی از جامعه و مردم در این راهپیمایی ها حاضر شویم .
وی در پایان اظهار کرد:جوانان، بازوها و نیروهای توانمند هر جامعه ای هستند و حضورشان در اینگونه برنامه ها موجب نشان دادن نمیش قدرت آن اجتماع می باشد .