بازدید مسئولین استانی و شهرستان از کانون طلاب شهرستان تفرش

مسئولان جمعیت هلال احمر استان مرکزی در معیت مسئولان جمعیت هلال احمر شهرستان تفرش از کانون طلاب این شهرستان بازدید و در پایان به اتفاق به دیدار امام جمعه شهرستان رفتند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان مرکزی؛ آرش اشتری در رابطه با این خبر گفت: مورخ بیست و پنجم دی ماه سال جاری، مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان، کارشناس جوانان استان و دبیر کانون طلاب استان در معیت رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان تفرش و دیگر مسئولان این جمعیت از کانون طلاب حوزه علمیه امام صادق (ع) بازدید کرده و روند اجرایی فعالیت کانون را بررسی کردند.

اشتری عنوان کرد: طی این نشست صمیمی، فعالیت های کانون طلاب حوزه علمیه امام صادق (ع) در بخش های مختلف به ویژه در حوادث اخیر همچون سیل استانهای غرب کشور و همچنین سیل استان سیستان و بلوچستان توسط دبیر و مسئولان حاضر به طور کامل شرح داده شد و جهت رشد  و ارتقای فعالیت های این کانون به نقد و بررسی این اقدامات پرداختند.

وی افزود: در همین روز پس از بازدید از کانون طلاب به اتفاق جمع حاضر به دیدار حجت الاسلام میرزایی امام جمعه این شهرستان رفتند و در خصوص فعالیتهای موثر و مستمر روحانیون در جمعیت هلال احمر به ویژه در حوادث، سوانح،  برنامه های فرهنگی و مذهبی گفتگو کردند.

دراین دیدار حجت الاسلام میرزایی در ارتباط با لزوم حضور قشر روحانی در عرصه بشر دوستی و همچنین کمک به اقشار آسیب دیده جامعه گفت: در حوادث ناگواری همچون زلزله بم، رودبار، کرمانشاه،  سیل لرستان و … که ملت شریف ایران را عزادار کرد،  قشر روحانیون در اقدامی خودجوش جهت کمک به همنوعان خود در مناطق متاثر از این حوادث حضور یافته و درکنار امدادگران  و هموطنان خود، خدمت رسانی می کردند.

طی این نشست حاجی محمدی رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان تفرش، از اقدامات انجام شده توسط این کانون و افتتاح آن توسط حجت الاسلام معزی نماینده ولی فقیه در جمعیت هلا ل احمر کشور به عنوان اولین کانون طلاب در سطح استان خبر داد و فعالیت های اعضای آن به تفکیک شرح داد.

حاجی محمدی در ادامه گفت: بیش از ۵۰ نفر از روحانیون فعال عضو کانون طلاب این شهرستان به طور مستمر در برنامه ها با جمعیت هلال احمر مشارکت داشته و علاوه بر فعالیت های مذکور به برگزاری کلاس های امداد و کمک های اولیه در کانون، اجرای برنامه های فرهنگی به مناسبت های مختلف و … نیز پرداخته اند.