استاندار قم:هلال احمری ها در بسیاری از فعالیت ها پیشگام هستند
استاندار قم گفت: در شرایط بحرانی، مرزبندی ها رنگ می‌بازد و همدلی ها در بین آحاد مردم بیشتر می‌شود.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر قم، بهرام سرمست در مراسم “سیل مهربانی” گلریزان ویژه جمع آوری کمک برای سیل زدگان که با حضور خیرین، صنوف، تجار و صنعتگران استان قم در مجتمع ناشران برگزار شد، بیان کرد: ما ملت همدلی هستیم و این ملت به ویژه در شرایط بحرانی به ایفای نقش می پردازند.

استاندار قم افزود: در واقع در شرایط بحرانی، مرزبندی ها رنگ می‌بازد و همدلی ها در بین آحاد مردم بیشتر می‌شود و حتی بین دولت و مرم پیوند مبارکی ایجاد می شود.

وی تصریح کرد: در سیل امسال و در همه مناسبت های مختلف و اخیرا تشییع با شکوه برای سردار سلیمانی که سردار دل ها بود، تمهیدات لازم اندیشیده شد و دستگاههای امدادی و امنیتی و انتظامی فعالیت داشتند.

سرمست اظهار کرد: یکی از زیبایی های این حضور، برپایی ایستگاههای صلواتی ویژه تشییع کنندگان بود که ما را سربلند کردند و باید از این عزیزان خیر تشکر کرد.

وی گفت: این ماموریت های ارزشمندی است و باید قدر آن را دانست، بسیاری از خیرین در این مجمع پای کار هستند و خودشان پذیرای ماموریتی سخت شده اند و این مسئولیت پذیری ارزش دارد.

استاندار قم عنوان کرد: در جریان سیل سیستان و بلوچستان، اولین استانی بودیم که اعلام آمادگی کردیم و از همه امکانات و تاسیسات با همکاری ستاد مدیریت بحران به کمک آمدیم و برخی مدیران خود در وسط میدان هستند.

وی خاطرنشان کرد: داوطلبان هلال احمر در بسیاری از فعالیت ها پیشگام بودند و حتی به ما انگیزه می‌دهند.

سرمست بیان کرد: ما در قبال استان های بحران زده این کارها را به عنوان وظیفه اعتقادی و دینی می‌دانیم و با این نیت وارد می‌شویم و قدمی که در حد بضاعت خود برمی داریم این صحنه ها بسیار با ارزش است.

وی تصریح کرد: طبق آموزه های دینی این اقدامات نزد خدای متعال محفوظ است و در همین دنیا نیز آثار و برکاتی دارد، کمک رسانی به دیگران ما را به آرامش قلبی می رساند، واقعا تلاش هلال احمر و مجمع خیرین جای قدرانی دارد.

خیرین، ظرفیت‌های ارزشمندی در کمک‌رسانی به آسیب‌ دیدگان حوادث هستند

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم گفت: خیرین، ظرفیت‌های ارزشمندی در کمک‌رسانی به آسیب‌ دیدگان در حوادث هستند و مجمع خیرین جمعیت هلال احمر استان قم این ظرفیت را به اثبات رساندند.

 دکتر محمد گل فشان در مراسم “سیل مهربانی” با اشاره به سیل سیستان و بلوچستان و هرمزگان بیان کرد: این مراسم در اختیار مجمع خیرین جمعیت هلال احمر است، خیرینی که برای سومین بار هیات مدیره آن در یک ماه گذشته تشکیل شده و تلاش‌های گرانقدری را به ثمر نشانده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم خاطرنشان کرد: خیرین، ظرفیت‌های ارزشمندی در کمک‌رسانی به آسیب‌دیدگان در حوادث هستند و مجمع خیرین جمعیت هلال احمر استان قم این ظرفیت را به اثبات رساندند.

وی تصریح کرد: برنامه گلریزان، کار بسیار بزرگی است، به خصوص اینکه بزرگانی در آن حضور دارند و برای کارهای بزرگ برنامه ریزی می‌کنند تا گره از مشکلات مردم باز شود.

گل فشان عنوان کرد: جمعیت هلال احمر با شماره ۵ رقمی ۹۹۹۹۹ نزد بانک‌ها، فرصتی را برای جمع‌آوری کمک‌ها در نظر گرفته است، اما قمی ها نیز مجمعی را تشکیل دادند و با جمع آوری کمک‌ها، فردا صبح اقلام را به دست افراد آسیب دیده و سیل زده می رسانند.

وی گفت: توان و ظرفیت‌های زیادی در مجمع خیرین ایجاد شده است و کارهای بزرگی را خواهیم داشت از این رو قدردانی تلاش خیرین در امور خیر هستیم، همچنین از اداره کل ورزش و جوانان و برخی از مسئولان که گرد هم آمدند نیز قدردانی می‌کنیم.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم افزود: در بحث مدیریت بحران همدلی خوبی میان دستگاهها ایجاد شده است و سیستمی با مشارکت شهرداری قم طراحی شد که به زودی در شهرداری رونمایی می شود.

وی اظهار کرد: با معرفی این طرح، شهروندان در جریان خدمات قرار می گیرند، در این طرح که با پیگیری همکاران معاونت هلال احمر و شهرداری به نتیجه رسیده است، در هر نقطه ای از شهر زلزله‌ای اعلام شود، سیستم نرم افزاری تعداد افراد و زن مرد و خردسال و افراد تحت پوشش بهزیستی و تعداد نانوایی و درمانگاه و اسکان اضطراری را نشان می دهد.

گل فشان عنوان کرد: این طرح کشوری است و دارای آثار و برکات زیادی است و با اجرای آن می توانیم با سرعت بیشتری در حوادث اقدام کنیم.

وی در ادامه بیان کرد: ۲۲ دی ماه امسال وقتی سیل آمد، روز ۲۳ دی، هلال احمر قم ۱۰۰۰ بسته غذای آماده با هواپیما به منطقه ارسال شد و دومین محموله نیز ۲۴ دی در قالب ۵۰۰ بسته غذای یک ماهه در بسته بندی مشخص به همراه چادر ارسال شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم تصریح کرد: وسعت حوادث در مناطق سیل زده زیاد است و کشور حادثه خیزی داریم که هر بار اتفاقی در گوشه ای می افتد و این نیاز به همدلی و همراهی دارد تا کمک ها و اقدامات را به دست عزیزان برسانیم.

وی عنوان کرد: مشارکت قمی ها در امدادرسانی ها و خدمات رسانی در این حوادث جای مباهات دارد و این توفیق بزرگی است، امیدواریم امشب نیز دل خیلی از افراد که نیاز به کمک ها دارند را شاد کنیم.

گل فشان خاطرنشان کرد: طرح نذر آب در منطقه سرباز سیستان و بلوچستان با حضور تیمهای امدادی و درمانی و آموزشی قم اجرایی شد و حتی در سیل نیز خواستار مدیریت قمی ها بودند، در این طرح از سوی پزشکان و پرستاران خدمات زیادی ارائه شد و مخزن هایی خریداری شد.

وی گفت: مردم منطقه اهل تسنن بودند اما قدردان تلاش های مردم شیعه و نوع دوست قم بوده و هستند و ما نیز از آن ها قدردانی می کنیم.

یادآور می شود؛ این برنامه با حضور بیش از ۵۰ نفر از جوانان، داوطلبان و کارکنان هلال احمر قم و با استقرار ۲۵ صندوق ثابت و سیار در سطح شهر و همچنین مجتمع ناشران اجرایی شد.