قدم های جمعیت هلال احمر کردستان در راستای اشتغالزایی جوانان
بازدید مدیر عامل و معاونین جمعیت هلال احمر استان کردستان به همراه نماینده جهاد دانشگاهی از روند برگزاری کلاس های آموزش کلاش بافی در روستای "آساوله" که در طرح توانمند سازی با رویکرد ایجاد یا توسعه کسب و کار های خرد با تسهیلگری جوانان هلال احمر کردستان فعال شده است، ظهر امروز صورت گرفت.

 

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر کردستان، مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان کردستان گفت: این طرح بر مبنای توانمند سازی و تسهیل‌گری با کمک جوانان هلال احمر در بین گروه‌های اجتماعی و گروه‌های خرد محلی عمدتا با تمرکز بر حاشیه شهرها و مناطق محروم شکل گرفته است.

محمدباقر محمدی افزود: جمعیت هلال احمر رویکرد کارهای اجتماعی اش را دنبال می‌کند و سعی می‌کند برای جوانان با مهارت آموزی، مهارت افزایی و توانمندسازی آنها فرصت‌های شغلی را فراهم کند تا آنها بتوانند با دغدغه کمتر نسبت به مسائل معیشتی خود و با انگیزه بیشتر در خدمت فعالیتهای داوطلبانه هلال احمری شان باشند.

وی توضیح کرد: در استان کردستان هفت گروه در رشته های مختلف مشاغل خانگی و خدماتی با حدود ۱۲۰ نفر مشارکت کننده در مرحله اول در حال فعالیت هستند که امیدواریم میزان افراد مشارکت کننده افزایش یابد.

وی افزود: این گروه در حوزه کلاش بافی که یکی از صنایع دستی استان کردستان با بازار جهانی، در حال فعالیت می باشد، که با استقبال مردم روستای “آساوله” روبرو شده است.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر کردستان خاطر نشان کرد: کلاس های آموزش امداد و کمکهای اولیه و مقابله با مخاطرات برای اعضای این گروه نیز برگزار می شود.

کیوان کریمی نماینده شرکت دانش پژوهان کاردوک و ناظر پروژه توانمند سازی در استان کردستان در ابتدای این جلسه به بیان مراحل طی شده از زمان جذب اعضاء برای گروه و فعالیت های انجام شده پرداخت.

آیدا شاکری تسهیلگر گروه مشارکت محلی “کانی” ضمن تشکر از حضور مسئولین هلال احمر خواهان حمایت بیشتر برای افزایش تعداد اعضای گروه شد، به استقبال زیاد مردم روستای “آساوله” از این طرح اشاره کرد و افزود: اعضای گروه در ابتدا ۷ نفر بوده که با استقبال بانوان این روستا اعضای گروه به ۳۳ نفر افزایش یافت.

گفتنی است در ادامه کمال منصوری کارشناس صنایع دستی جهاد دانشگاهی استان به بیان توضیحاتی در مورد بازاریابی محصولات صنایع دستی پرداخت.

شایان ذکر است فرزندان خرد سال اعضای مشارکت کننده در گروه به اجرای یکی از سرودهای جمعیت هلال احمر پرداختند.