استمرار آموزش همگانی و ترویج اهداف هلال احمر در استان تهران
کارگاه آموزش پناهگیری و خروج ایمن در هنگام وقوع زلزله در مدارس منطقه چهار به مناسبت هفته ایمنی در برابر زلزله و کاهش بلایای طبیعی برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان تهران؛این مانور به همت واحد جوانان به مناسب هفته ایمنی در برابر زلزله و کاهش بلایای طبیعی در چند مدرسه منطقه چهار کارگاه آموزش پناهگیری و خروج ایمن اجرا شد.

کاهش تلفات و خسارات ناشی از زلزله به وسیله ارتقای فرهنگ ایمنی و ایجاد آمادگی برای انجام واکنش های صحیح و سریع در برابر زلزله و افزایش سطح آگاهی جامعه هدف اصلی برگزاری این کارگاه هاست.

حضور غنچه ها در کانون گرم هلال احمر شهرستان دماوند

کانون غنچه های نخبگان نوین برای بازدید و آشنایی با اهداف و اصول جمعیت هلال احمر دماوند در این مرکز حضور یافتند.

غنچه های نخبگان نوین بر پایه و اساس آشنایی با تجهیرات آمبولانس امدادی و نجات ، آشنایی با اصول و اهداف جمعیت هلال احمر ، آموزشی ساده از کمک های اولیه ،و بازید از کارکنان در مرکز هلال احمر شهرستان دماوند حضور یافتند.

رئیس جمعیت هلال احمر دماوند ضمن خوش آمد و استقبال گرم از غنچه ها بیان کرد:
کانون غنچه های هلال احمر نسل نوپایی هستند که از دریچه روشن سازمان جوانان هلال احمر به جامعه ایرانی هدیه شده اند.

طاهری عنوان کرد:اینها کودکانی هستند که در روزهای نخستین حضور خود در اجتماع در کنار همسالان و مربیان خود فعالیت های عام المنفعه و بشر دوستانه را تجربه میکنند.

وی افزود:غنچه های هلال احمر جوانه های امیدی هستند که توجه ویژه به آنان میتواند آینده درخشانی را برای جمعیت هلال احمر کشور ایران رقم بزند .

مسئول امور جوانان هلال احمر دماوند در این بازدید ابتدا خودروهای امدادی و تجهیزات کمک های اولیه را نشان و آموزش داد سپس از انبار بازدید کردند و با وسایل و اقلام آن آشنا شدند.

همچنین غنچه ها با حضور یافتن در اتاق کارمندان با کار و مسئولیت آنان آشنا و با تقدیم گل از زحماتشان تقدیر و تشکر کردند.