اجرای دومین دوره طرح ملی “ماه نشان” در کانون های دانش آموزی شهرستان های آباده، خرم بید وکازرونطرح" ماه نشان "با هدف آشنائی اعضای کانون دانش آموزی با اهداف، تاریخچه و فعالیت های جمعیت هلال احمر در سطح کانون های دانش آموزی شهرستان های آباده، خرم بید وکازرون اجرا شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر، غلامحسین تجلی معاون امور جوانان هلال احمر استان فارس گفت: هدف از اجرای این طرح این است که اگر دانش‌آموزان با وظایف و عملکرد جمعیت آشنا شوند با آگاهی بیشتر به عنوان داوطلب وارد هلال‌احمر شده و در کاهش تلفات تاثیر زیادی خواهند داشت.

وی در ادامه گفت: این طرح در ۹ مدرسه مقطع اول متوسطه ( کلاس ششم و هفتم و هشتم)به منظور آشنایی بیشتر اعضای کانون‌های دانش‌آموزی با اهداف، تاریخچه، پیشینه و برنامه‌ها و فعالیت‌های هلال احمر، دومین دوره طرح “ماه نشان” را در کانون های دانش اموزی استنان فارس اجرا شد.

تجلی در ادامه گفت: ایجاد علاقه‌مندی در بین دانش‌آموزان به مباحث امداد و کمک‌های اولیه با تدریس مباحث دادرس و خلاصه ای از فعالیت های اموزشی توسط مربیان جمعیت هدف‌های اجرای طرح ماه نشان بود که در این طرح که اعضای کانون های دانش آموزی حضورداشتند از محیط های اموزشی، اداری و واحد های امداد و نجات و انتقال خون، انبار امدادی این جمعیت بازدید کردند.

در این طرح تعداد ۳۰۰ دانش اموز از آموزشهای هلال احمری برخوردار شدند.