از برگزاری کارگاه آموزش پناهگیری تا پرده خوانی به مناسبت سالگرد زلزله بم در همدان
معاون جوانان استان گفت: به مناسبت هفته ایمنی در برابر زلزله وکاهش اثرات بلایای طبیعی آموزش پناهگیری وخروج ایمن به صورت پرده خوانی برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی حوزه جوانان جمعیت هلال احمر استان همدان، مریم پاک بین گفت:با توجه به اهمیت آمادگی آحاد مردم در مواجهه با حوادث وبلایای طبیعی آموزش پناهگیری وخروج ایمن به صورت پرده خوانی واجرای مانور زلزله دراکثر کانون ها حوزه جوانان جمعیت برگزار شد.

وی استفاده از شیوه های نوین آموزشی را بسیار مهم بیان کردوافزود: از آنجا که ایران جزء ۱۰ کشور زلزله خیز جهان است، موثر ترین کار آموزش، آن هم به صورت عملی و کارگاهی برای کاهش خسارات جانی می باشد.

وی در ادامه اظهار داشت: در کانون های دانش آموزی علاوه بربرگزاری کلاس های آموزشی با کمک پرده خوانی، دانش آموزان به صورت عملی اقدام به پناهگیری در مناطق امن کلاس نموده و سپس از کلاس های خود خروج ایمن داشتند.

معاون جوانان استان با اشاره به همکاری خوب آموزش وپرورش در اجرای برنامه های جمعیت خاطر نشان کرد: همکاری خوب آموزش وپرورش و مدارس دراجرای برنامه ها و برگزاری کارگاههای آموزشی یکی از مهمترین عواملی است که می تواند جمعیت هلال احمر را در رسیدن به اهداف بشر دوستانه خود یاری کند.

پاک بین تصریح کرد:اگر آموزش های جمعیت در مدارس به صورت موثر باشد دانش آموزان می توانند با اتکاء به این آموخته ها با آرامش واطمینان خاطر به استقبال زلزله بروند وبا همین آرامش نسبی می توان تا حدود زیاددی از تلفات وآسیب های روحی وروانی در هنگام وبعد از زلزله کاست.

وی تاکید نمود: زلزله زمانی به یک فاجعه تبدیل می شود که در جامعه نتوانیم آگاهی وآمادگی لازم برای مقابله با این بلا را فراهم کنیم.