از دیدار جوانان هلال احمرشهرستان پیشوا با پرستاران تا فعالیتهای فرهنگی و اجتماعی جوانان در شهریار

گرامیداشت حرفه پرستاری با حضور رئیس، کارشناسان و اعضا جوانان جمعیت هلال احمرشهرستان پیشوا همراه با فرماندار، امام جمعه، رئیس شبکه بهداشت و درمان و دیگران مسئولان شهرستان، با تاجیک رئیس مرکز درمانی شهرستان دیدار کردند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان تهران؛جمعی از مسئولین شهرستان پیشوا در ۱۱ دیماه ۹۸ مصادف با روز پرستار و به مناسبت میلاد با سعادت حضرت زینب (س) که به روز پرستار نام گذاری شده است، با جمعی از پرستاران و مسئولان مرکز درمانی این شهرستان دیدار کردند.

رئیس جمعیت هلال احمر پیشوا خاطرنشان کرد: پرستاران به عنوان افراد دلسوز، متعهد در حلقه مراقبت و درمان جسمی و روحی بیماران نقش کلیدی دارند و باید در جامعه مورد تکریم قرار گیرند.

رابطی در ادامه افزود: پرستاران و کادر درمانی برای تسهیل در امر درمان مردم شهرستان زحمت بسیار می کشند و ما هم با تمام توان خود برای کمک و یاری رسانی به مردم فهیم و شهیدپرور شهرستان آماده و در کنار شما هستیم.

رابطی تصریح کرد: این جمعیت آمادگی کامل برای آموزش های امدادی و مخاطرات ویژه پرسنل و مراجعین مرکز درمانی را دارد تا با همکاری ادارات و نهادها بتواند در ارتقاء سطح ایمنی مردم و شهرستان گام موثری بردارد.

فعالیتهای فرهنگی و اجتماعی جوانان در شهریار

در سالروز ولادت اسوه صبر واستقامت حضرت زینب کبری (س) جوانان جمعیت هلال احمر شهرستان شهریار، با برپایی ایستگاه صلواتی و سلامت ضمن بزرگداشت این روز عزیز، از عاشقان و دوستداران خاندان عصمت و طهارت پذیرایی کردند.

صبح چهارشنبه در سالروز ولادت حضرت زینب(س)، اسوه صبر و مقاومت، جوانان زینبی شهرستان شهریار با پذیرایی ازعاشقان خاندان عصمت و طهارت نسبت به بزرگداشت این روز اقدام کردند.

جوانان این شعبه، با برپایی ایستگاه سلامت نسبت به غربالگری فشار خون و قند خون این دوست‌‌داران ائمه اطهار پرداختند.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان شهریار اظهار داشت:شورای خواهران و برادران جوانان این جمعیت با مشارکت و همکاری یک دیگر به همت خیرین این واحد به پاس بزرگداشت ولادت حضرت زینب (س) پذیرایی را برای عاشقان خاندان نبوت آماده ساخته و در راستای غربالگری سلامت شهروندان نسبت به برپایی ایستگاه سلامت اقدامات لازم را هماهنگ و انجام دادند.

همچنین در روز میلاد حضرت زینب(س) اعضای جوانان جمعیت هلال احمر شهرستان شهریار در بیمارستان میلاد این شهرستان برای قدردانی از زحمات پرستاران گرانقدر حضور یافتند.

تمامی اعضا به عنوان یادگاری به تمام پرستاران این مجموعه هدیه ای کوچک اما پر از معنویت را هدیه دادند.

در ادامه فعالیتهای جوانان در شهریار اعضای این واحد در کارگاه داروشناسی شرکت کردند.

در این جلسه ضمن آشنایی با فعالیت های یک داروساز به معرفی انواع دارو ها نیز پرداخته شد.

مدرس کلاس به این نکته نیز اشاره کرد که شماره تماس ۱۴۹۰ برای پیدا کردن انواع دارو ها در مناطق مختلف میباشد و افرادی که داروی تجویزی خود را نمی توانند پیدا کنند ضمن برقراری تماس با این شماره و ذکر محل سکونت میتوانند دسترسی راحت تری به داروی مذکور داشته باشند.

اعضای جوانان با حضور گرم و چشم گیر و پرسش های تخصصی خود ثابت کردند که همواره با انرژی مضاعف آماده شرکت در تمامی فعالیت ها بوده و خستگی ناپذیر هستند.