آئین افتتاحیه هشتمین مرحله طرح ملی دادرس در آذربایجان غربی برگزار شد

افتتاحیه هشتمین مرحله طرح ملی دادرس با حضور مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان آذربایجان غربی و مدیر کل آموزش پرورش استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان غربی؛ در آئین افتتاحیه هشتمین مرحله طرح ملی دادرس که با حضور مدیران و کارشناس مسولان نواحی برگزار شد، سعید رهبر سوره، با تاکید بر فراگیری آموزش های امدادی اظهار کرد: سال گذشته در بیش از سیصد مدرسه سطح استان آموزش ها طرح دادرس صورت گرفت و امید داریم با همکاری مناسب بخش ها استان، این آموزش های امدادی با هدف ایمن سازی جامعه در هنگام وقوع بلایا و حوادث، علاوه بر پوشش کل مدارس استان در خانواده ها فراگیر شود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر با اشاره به اینکه در کشور هر ساله حوادث مختلفی اتفاق می افتد که بیانگر اهمیت آمادگی و لزوم آشنایی مردم با ایمنی و ارتقای آموزش است، تصریح کرد: آشنایی با حوادث و امداد در مواقع لزوم ضروری است و این آموزش ها باید از دوران کودکی آغاز شود.
بر اساس این گزارش،هشتمین مرحله طرح ملی دادرس هموچون سال های پیش در بیش از سیصد مدرسه استان آذربایجان غربی و هفده شهرستان استان اجرا می شود، و در این طرح دانش آموزان در ۸ آیتم ارزیابی و کنترل علائم حیاتی، پانسمان و بانداژ و آتل بندی، پناهگیری و تخلیه اضطراری، حمل مصدوم، چادر زنی، اطفاء حریق، تریاژ، آموزش ها را فرا می گیرند.