از آموزش مهارتهای امدادی تا قرار مهربانی در تهران

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان تهران؛پای درس ماه در ورامین برای مدیران و معاونین پرورشی مدارس مجری طرح دادرس ورامین برگزار شد.

چهارمین دوره کارگاه آموزشی پای درس ماه برای عوامل اجرایی مدارس مجری طرح دادرس به همت این واحد اجرا شد.

بر پایه این گزارش؛ در آستانه ی شروع طرح دادرس این کارگاه آموزشی به منظور ارائه ی آموزش های لازم جهت برگزاری این طرح روی داد.

مسئول امور جوانان هلال احمر ورامین در رابطه با این طرح اذعان داشت: بمنظور ثمر بخش بودن و افزایش بازدهی آموزش های طرح دادرس در مدارس، کارگاه آموزشی پای درس ماه را برای عوامل اجرایی مدارس مورد نظر به مرحله ی اجرا می رسانیم .

مهرپویان افزود: با اجرای این طرح به چندین هدف می توان تحقق بخشید از جمله: آموزش های کمک های اولیه در سطح وسیع تر که در کنار دانش آموزان، مسئولین مدارس نیز تحت آموزش قرار می گیرند . مورد دیگر اینکه در صورت آشنایی مجریان طرح با موارد آموزشی بهتر می توانند تعامل لازم را با مربیان و جمعیت داشته باشند.

زنگ زلزله در مدرسه عفتیه شهرستان شهریار نواخته شد

مانور زلزله و ایمنی با هماهنگی و حضور ارگان‌هایی همچون، جمعیت هلال احمر، آموزش و پرورش، آتش نشانی باغستان، اداره برق، اداره آب و فاضلاب، نیروی انتظامی، مدیریت بحران، اورژانس، پلیس راهور، شهرداری باغستان و فرمانداری شهرستان شهریار برنامه‌ریزی و برگزار شد.

در طی برگزاری این مانور با نواخته شدن زنگ خطر و اعلام وقوع زلزله، تمامی دانش آموزان درمناطق ایمن اقدام به پناهگیری کرده و سپس با نواخته شدن زنگ وضعیت سبز، دانش‌آموزان از کلاس‌های خود به صورت ایمن و اضطراری خارج شده و در قسمت محل تجمع ایمن قرار گرفتند.

در ادامه و با توجه به مفقود شدن چند تن از دانش‌آموزان، جستجو و نجات توسط تیم‌های آنست در ساختمان تخریب شده،حضور تیم های نجات در ارتفاع و انجام مراحل انتقال مصدومین جذابیت خاصی به این مانور بخشید.

در تمام مراحل انجام این‌ مانور تیم‌های سحر،سامانه حمایت های روانی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر در صحنه حادثه حضور داشته و موجب آرامش و تسلای بازماندگان حادثه شدند.

تقدیر از مروجین آموزشی حوزه جوانان هلال احمر دماوند

واحد جوانان جمعیت هلال احمر دماوند مراسم تجلیل و قدردانی از مدیران و عوامل اجرایی برنامه های آموزشی در مدارس برگزار کرد.

مسئول واحد جوانان با همکاری کارشناس تربیتی آموزش و پرورش با حضور در مدارسی که سال گذشته همکاری لازم با جوانان در بحث آموزش های کمک های اولیه داشتند ،تقدیر و تشکر به عمل آوردند.

نورمحمدی بیان داشت: سال گذشته در اجرای برنامه های آموزشی کمک های اولیه و مانور این مدارس با ما همکاری خوبی داشتند و برای قدردانی از زحمات مسئولین با همکاری آموزش و پرورش از این عزیزان تقدیر و تشکر به عمل آوردیم.

در این برنامه کارشناس تربیتی آموزش و پرورش ضمن حضور در مدارس گفت: مدارسی که تمام ظرفیت و توانایی خود را به کار گرفته و سعی در آموزش مباحث کمک های اولیه و برنامه های واحد جوانان هلال احمر دارند ،باید مورد تقدیر و تشکر قرار بگیرند تا الگوی خوبی برای کانون های آموزشی دیگر شوند.

جوانان و اعضای کانون دانشحویی ملارد سر قرار مهربانی حاضر شدند.

اعضای کانون های جوانان،دانشجویی به همراه مسئولین هلال احمر شهرستان ملارد در اقدامی انسان دوستانه با حضور در پایگاه سیار انتقال خون در شهریار خون خود را اهدا کردند.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان ملارد اظهار کرد:تعدادی از داوطلبین جمعیت هلال احمر و کارمندان با حضور در پایگاه سیار انتقال خون پس از انجام تست و معاینه پزشک با شعار قرار مهربانی خونمان را اهدا کردیم

سلیمی تصریح کرد: اهداء خون علاوه بر کمک به سلامتی شخص ، نوعی اهداء زندگی به همنوع می‌باشد و برای کسانی که از نعمت سلامتی برخوردار هستند شکرانه به جای آوردن این نعمت، اهدا خون ارزشمندشان می‌باشد.

وی در ادامه افزود:هدف از این برنامه یاری رساندن به بیماران نیازمند خون و ترویج بشردوستی از اهداف این برنامه است.

همچنین جوانان ملارد با شهید مدافع وطن تجدید میثاق کردند
اعضای فعال جوانان به همراه مسئولین هلال احمر ملارد در گلزار شهدای شهریار با شهید مدافع وطن تجدید میثاق کردند.

اعضای داوطلب به همراه مسئولان هلال احمر شهرستان ملارد مزار شهید مدافع وطن مرتضی ابراهیمی از اعضای گردان امام حسین (ع) ملارد که در جریانات اخیر در شهرستان به شهادت رسیده بود را غبار روبی کردند.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان ملارد با اشاره به مقام والای شهیدان از جمله شهدای امدادگر گفت: شهدا کسانی بودند که در لحظه خطر از همه لذات دنیوی گذشتند و برای همیشه در تاریخ جاودانه شدند.
وی افزود: اقتدار کشور ما به خاطر استقامت و وجود روح شهادت در بین مردم است.