از اجرای برنامه غرس نهال صلح و دوستی تا تقدیر از کسب مقام اول کشوری در مسابقات کتابخوانی

رئیس شعبه شهرستان چرداول ازبرگزاری بیست و یکمین مانور سراسری زلزله تا اجرای برنامه غرس نهال صلح و دوستی در دامنه شمالی شهر سرابله تا تقدیر از کسب مقام اول کشوری عضو کانون دانش آموزی مدرسه فرهنگ در مسابقات کتابخوانی در این هفته خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان ایلام؛ بهار فریادیان از برگزای بیست و یکمین مانور سراسری زلزله و ایمنی در مدرسه فرهنگ شهر سرابله شهرستان چرداول اظهار کرد: این مانور به همت جمعیت هلال احمر شهرستان و با همکاری ادارات آموزش و پرورش شهرستان، مدرسه فرهنگ سرابله، شهرداری و اورژانس سرابله، اورژانس اجتماعی، اداره بهزیستی شهرستان، نیروی انتظامی، پلیس راه شهرستان چرداول و با مشارکت والدین دانش اموزان اجرا شد.

در این مانور معاون فرماندار، روسای ادارات جمعیت هلال احمر، آموزش و پرورش، بهزیستی، نیروی انتظامی، پلیس راه و جمعی دیگر از مسئولین و کارشناسان ادارات حضور داشتند.

فریادیان بیان کرد: مانور در دو قسمت مربوط به دانش آموزان و والدین اجرا شد. در بخش دانش آموزان آیتم های پناه گیری، خروج اضطراری، حمل مصدوم، اطفا حریق و اسکان اضطراری انجام شد، سپس اعضا محله به سمت اردوگاه ایجاد شده در داخل مدرسه هدایت شدند.

در این مرحله هم آیتم های کمک به مصدومان محل، ثبت نام در اردوگاه، تحویل اقلام امدادی از کانکس مستقر در مدرسه، حضور نیروهای انتظامی در محل جهت تامین نظم و امنیت، ورود اورژانس اجتماعی جهت حمایت روانی از مصدومان و ساکنان اردوگاه انجام شد. در پایان نیز بازدید عمومی از نمایشگاه عکس مستقر در مدرسه صورت گرفت.

اجرای برنامه غرس نهال صلح و دوستی در دامنه شمالی کوه لنه در شهر سرابله

همزمان با سراسر کشور در شهرستان چرداول با حضور نهادهای دولتی و مردمی، اعضای کانون جوانان و کانون های روستایی سلطانقلی و بابامرادی جمعیت هلال احمر اقدام به کاشت چندین اصله نهال کردند.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان چرداول بیان داشت: کاشت درخت بسترسازی برای توسعه فضای سبز است، جنگل‌ها و درختان به عنوان یکی از مهم‌ترین سامانه های حیات بخش بشر، جایگاه انکارناپذیری در تأمین رفاه، آسایش و سعادتمندی جوامع بشری دارند.

وی افزود: امیدواریم شهروندان با توجه به اهمیت حیات طبیعی در حفظ و نگهداری آن کوشا باشند و در سال‌های آتی شاهد توسعه فضای سبز و توجه بیشتر مردم و مسوولان به این امر مهم باشیم.

فریادیان گفت: کاشت هر اصله درخت احیاء حیات است و بستر حیات را فضای سبز فراهم می‌کند و در دین مبین اسلام نیز به کاشت درخت بسیار سفارش شده است

در این برنامه ادارات مختلفی از جمله جمعیت هلال احمر، جهاد کشاورزی، محیط زیست، آموزش و پرورش، اداره بهزیستی، ورزش و جوانان و گروههای حافظ محیط زیست و منابع طبیعی حضور داشتند. در این برنامه حاج آقا امرایی امام جمعه شهرستان نیز حضور داشت.

تقدیر از کسب مقام اول کشوری عضو کانون دانش آموزی مدرسه فرهنگ در مسابقات

بهار فریادیان‌ بیان کرد: تقدیر از عضو کانون دانش آموزی مدرسه فرهنگ در پی کسب مقام اول کشوری مسابقات کتابخوانی دانش آموزی صورت گرفت.

وی ادامه داد: احمدرضا قاسمی دانش‌آموز پایه سوم راهنمایی مدرسه فرهنگ شهر سرابله، در مسابقات فرهنگی هنری در رشته کتاب‌خوانی مقام اول کشوری را به دست آورد.

در این مراسم همچنین لوح های سپاس به مدیریت و معاونت مدرسه فرهنگ جهت قدردانی از زحماتشان نیز اهدا شد.