سرپرست سازمان جوانان: کانون‌های دانشجویی راه تحقق گام دوم انقلاب هستند

رضا بامداد اصل سرپرست سازمان جوانان جمعیت هلال احمر طی پیامی 16 آذر سالروز شهادت دانشجویان مجاهد ایرانی را به اعضای کانون های دانشجویی تبریک گفت.

دراین پیام آمده است؛
تاریخ ایران نشان داده است که دانشجو، نماد آزاداندیشی، ژرف نگری و تعمیق در مسائل مختلف اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و فرهنگی است. قیام خونین شانزدهم آذر ماه سال ۱۳۳۲ که شماری از دانشجویان متعرض به سفر ریچارد نیکسون به ایران به خاک و خون کشیده شدند تا امروز، دانشجویان به عنوان یک رکن رکین در حوزه مطالبه‌گری به حساب می‌آمدند و در بازه‌های مهم تاریخی، حضوری تاثیرگذار از خود به نمایش گذاشته‌اند.
اینجانب ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان دانشجو «مصطفی بزرگ‌نیا و احمد قندچی و آذر شریعت‌رضوی»، روز دانشجو را به دانشجویان و دانشگاهیان عزیز در کانون های دانشجویی هلال احمر و تشکل های دانشجویی تبریک عرض می کنم و از دانشجویان عزیز می خواهم با تحقیق و پژوهش، در چارچوب سیاست توسعه متوازن، ظرفیت‌های مختلف استان را برای تحقق جهاد علمی و گام دوم بیانیه مقام معظم رهبری بردارید.

رهبر انقلاب اسلامی همواره توجه ویژه ای به دانشجویان داشتند و فرموده اند: “قشر دانشجو برای ما، برای این کشور و برای آینده، مهم است”.

این اهمیت به جایگاه دانشجویان آنها را وارد بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری(مدظله العالی) که نقشه راه آینده کشور و منشور عزت، سربلندی و امیدواری به آینده روشن کشور است وارد کرده و ایشان جوانان و دانشجویان را محور گام دوم انقلاب جوانان و دانشجویان دانستند.

بیانیه گام دوم انقلاب در روزهای نخست سال ۹۸ و همزمان با اتمام چهارمین دهه حیات انقلاب اسلامی مطرح شد، این بیانیه سه بخش اصلی، نگاهی به گذشته انقلاب و اصطلاحاً راهی که رفته‌ایم، شرایطی که امروز در آن هستیم و شرایطی که باید در آینده به آن برسیم، دارد که در همه این مسیر جوانان و دانشجویان نقش کلیدی را ایفا کرده اند.

سازمان جوانان جمعیت هلال احمر نیز با تبریک روز ۱۶ آذر به دانشجویان همیشه بیدار جمهوری اسلامی ایران و با تاسی از منویات بلند مقام معظم رهبری (مدظله العالی) سعی در اجرا گام دوم انقلاب را دارد، که برای تحقق این مهم دست همه دانشجویان کشور را صمیمانه می فشارد.

تاریخ ایران پر است از برگ هایی که شما دانشجویان با افتخار ثبت کرده اید و جمهوری اسلامی ایران همواره قدر شما سرمایه های ارزشمند، معنوی و انسانی را می داند و پرچم به اعتزاز در آمده انقلاب که از جوانان دهه ۵۰ به دست شما رسیده است را همواره برافراشته نگاه دارید.
تاریخ ایران اسلامی جنب و جوش دانشگاه‌ها و دانشگاهیان را در سال‌های پایانی دهه ۷۰ و سال‌های آغازین دهه ۸۰ شمسی هرگز از یاد نخواهد برد. جنب و جوشی که ناشی از اعتماد به نهاد علم و دانش کشور بود و رهاوردی شگرف در توسعه مولفه‌های اجتماعی و سیاسی کشور داشت. امروز نیز فضای آکادمیک ایران عزیزمان به چنین فضای تحول خواهی نیاز دارد و دانشجویان باید با همان روحیه مطالبه‌گری در چارچوب قانون و مولفه‌های نظام اسلامی در بزنگاه‌های خطیر پای در میدان جهاد علمی گذاشته و از این مرز و بوم دفاع کنند.

امیدوارم شما دانشجویان آگاه با الهام از سیره سیاسی الهی امام خمینی (ره)، فرمایشات رهبر فرزانه انقلاب و حرکت در راستای اعتلای آرمان‌های شهداء، برای سربلندی و عزت میهن اسلامی از هیچ تلاشی در عرصه های مختلف انقلاب اسلامی بویژه عرصه علمی دریغ نکنید.