نهمین آئین اعطای تندیس ملی فداکاری به دانشجویان؛ تقدیر از دانشجویان فعال در امدادرسانی داوطلبانه در حوادث

سرپرست معاونت جوانان و دانشجوئی سازمان جوانان از برگزاری نهمین آئین اعطای تندیس ملی فداکاری به دانشجویان ایران در ۲۰ آذر ماه و به میزبانی دانشگاه تهران خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر، منصوری با اعلام این خبر افزود: این آئین با هدف ترویج فرهنگ ایثار، فداکاری، نوع‌دوستی و اشاعه ارزش‌های انسانی در بین دانشجویان از سال ۱۳۸۳ تاکنون همزمان با روز دانشجو برگزار می‌شود و نفرات برگزیده هر سازمان پس از استعلام و بررسی در جلسات کمیته داوری به شورای سیاستگذاری می‌آید.

وی با اشاره به اینکه پنجمین دوره این آئین در سال ۱۳۸۷ و به میزبانی جمعیت هلال احمر برگزار شد. گفت: هشتمین آئین اعطای تندیس ملی فداکاری به دانشجویان فعال و داوطلب در عرصه خدمات داوطلبانه هم در زمینه پیشگیری، مهار حوادث و سوانح، ارائه خدمات موثر امدادی و بشردوستانه برای نجات جان، حمایت از زندگی و سلامت انسان‌ها بود و نهمین آئین اعطای تندیس ملی فداکاری به دانشجویان هم ۲۰ آذر امسال در دانشگاه تهران برگزار می شود.

منصوری با بیان اینکه این آئین با هدف ترویج فرهنگ ایثار، فداکاری، نوع‌دوستی و اشاعه ارزش‌های انسانی در بین دانشجویان از سال ۱۳۸۳ تاکنون همزمان با روز دانشجو برگزار می شود، افزود: این همایش به همت جهاد دانشگاهی و با همکاری سازمان جوانان جمعیت هلال احمر، سازمان انتقال خون، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت بهداشت و درمان، دانشگاه آزاد اسلامی، سازمان بهزیستی، سازمان بسیج سازندگی در تالار فردوسی دانشگاه تهران برگزار می شود.

وی با اشاره به این که در حاشیه برگزاری این مراسم، نخستین نمایشگاه عملکرد دستگاه‌های امدادرسان در سیل نیز برپا می‌شود؛ افزود: در این آئین از دانشجویان و گروه‌های دانشجویی فعال در حوزه مصادیق فداکاری چون حضور داوطلبانه در دفاع از کشور، انقلاب اسلامی و حریم اهل‌ بیت علیهم السلام و ارائه خدمات پیشگیرانه و امدادرسانی داوطلبانه در حوادث و رخداد‌های طبیعی یا غیرمترقبه با تأکید بر دانشجویان و گروه‌های دانشجویی فعال در سیل اخیر تقدیر می‌شود.

سرپرست معاونت جوانان و دانشجوئی سازمان جوانان از دیگر مصادیق فداکاری که توسط دبیرخانه اعلام شده است را انجام فعالیت‌های داوطلبانه در امور خیریه، تأمین ارگان‌های حیاتی بیماران نیازمند از طریق اهدای خون و عضو، مشارکت داوطلبانه در سازندگی، آبادانی و محرومیت‌زدایی کشور، انجام فعالیت‌های داوطلبانه در حوزه‌های سلامت و توانبخشی و … دانست.