آیین اختتامیه نخستین جشنواره منطقه شعر صلح دوستی و امید برگزار شد

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان شمالی برگزاری نخستین جشنواره منطقه‌ای شعر صلح، دوستی و امید را در راستای دیپلماسی فرهنگ بشر دوستی دانست.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان شمالی؛ محسن نجات در آیین اختتامیه نخستین جشنواره منطقه‌ای شعر صلح، دوستی و امید اظهار کرد: برگزاری این جشنواره، ارتقای فرهنگی متعالی در راستای بشر دوستی را دنبال می‌کند. فرهنگی ارزشمند با پیشینه‌ای ارزشمند و تاریخی در دیاری از اقوام و فرهنگ‌های مختلف که در صلح و صفا کنار یکدیگر زندگی می‌کنند.

وی برگزاری نخستین دوره از این جشنواره به میزبانی خراسان شمالی را به فال نیک گرفت و افزود: جمعیت هلال احمر مفتخر است علاوه بر رسالت امدادی، رسالتی عظیم بر دوش خود دارد و آن رسالت، فعالیت اجتماعی و فرهنگی است.

نجات خاطرنشان کرد: جمعیت هلال احمر خراسان شمالی در تلاش است با اجرای این حرکت بشردوستانه، جریان ساز و با نگاهی رو به جلو، مفاهیم بشردوستانه از قبیل صلح و دوستی را در جامعه گسترش دهد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان شمالی گفت: رهبر معظم انقلاب فرموده‌اند ” هر ایده‌ای، هر اندیشه‌ای که در قالب هنر نگنجد، ماندنی نخواهد بود”؛ لذا تلاش کردیم تا این اندیشه و تفکر بشردوستانه را در قالب هنر منعکس کنیم و از این فرصت برای معرفی بیشتر خراسان شمالی استفاده نماییم.

وی در پایان از همکاری‌های صورت گرفته از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی و مدیرکل آن تقدیر و تشکر ویژه کرد.

 مفاهیم بشردوستانه را در جامعه گسترش دهیم

معاون پیش دبستانی و دانش آموزی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران گفت: باید تلاش کنیم تا مفاهیم بشردوستانه را در تمام سطوح جامعه گسترش دهیم.

هدایت الله خیاطیان در آیین اختتامیه نخستین دوره از جشنواره شعر صلح، دوستی و امید به میزبانی خراسان شمالی اظهار کرد: مفاهیم بشردوستی در عنوان این جشنواره نیز متبادر شده است که باید آنها را در جامعه تعمیم دهیم.

وی افزود: صلح و دوستی کلماتی هستند که حتی کودکان نیز با مفهوم آن آشنا بوده و با آنها انس می گیرند.

وی با تاکید بر اینکه در جمعیت هلال احمر به دنبال گسترش و ترویج فرهنگ بشر دوستی هستیم اظهار داشت: برنامه های مختلفی در این خصوص در سطح کشور تدوین شده که با همکاری وزارت آموزش و پرورش در مدارس کشور و همچنین سطوح بالاتر اجرا می شود.

معاون پیش دبستانی و دانش آموزی جمعیت هلال احمر کشور تاکید کرد: از تمامی شعرا، اهالی فرهنگ و هنر در استان های کشور دعوت می کنیم تا برای گسترش و ترویج فرهنگ بشر دوستی و تبیین مفاهیم صلح، دوستی و امید در عام ترین سطوح به یاری ما آمده و ما را در این خصوص یاری نمایند.

گفتنی است این جشنواره با مشارکت جمعیت هلال احمر خراسان شمالی و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برگزار شده است.