اعضای سازمان جوانان پیشتاز در اهدای خون

جوانان هلال‌احمر با توجه به اعلام سازمان انتقال خون مبنی بر کاهش استقبال مردم و ذخائر خونی و همزمان با سردشدن هوا؛ اقدام به راه‌اندازی پویش “قرار مهربانی” با شعار اهدای خون،‌ هدیه ای برای نجات انسان ها، از ۱۶ آذر تا پایان اسفند کردند.

بر اساس اعلام سازمان جوانان هلال احمر، اعضای این سازمان با هدف ترویج فرهنگ نوعدوستی، تسکین آلام بشری و حمایت از زندگی و سلامت انسان‌ها به مناسبت های مختلف و نیاز سازمان انتقال خون اقدام به برگزاری پویش “قرار مهربانی” کرده و تا کنون شاهد استقبال خوب کانون‌های استانی از این طرح بوده‌ایم.

جوانان هلال‌احمر که اصول انسانیت و بشردوستی را از سنین پایین فراگرفته‌اند، همیشه در صف اول کارهای خیر قرار داشتند ‏و در تمام شرایطی که نیاز به حضور آنها بوده، ثابت قدم بوده و با تمام توان برای کمک به نیازمندان و کاهش آلام انسان‌ها تلاش ‏کرده‌اند. در سازمان جوانان ۸۱۳ کانون جوانان، ۲۵۷ ‏کانون طلاب،‌ یک هزار و ۱۸۹ کانون دانشجویی و ۷۶۱ کانون روستایی جوانان وجود دارد که از این پویش استقبال کردند و از آنجا که اعضای این سازمان شرایط لازم را برای اهدای خون دارند، در این حرکت انسان دوستانه مشارکت می‌کنند.

پویش  “قرار مهربانی” به منظور اهدا خون؛ علاوه بر تاثیر اجتماعی، فواید و مزایای بسیاری برای تامین سلامت افراد از جمله کاهش ذخیره آهن اضافه بدن و پیشگیری از سرطان‌هایی چون کبد، ریه، روده بزرگ و گلو دارد.