ترویج روحیه بشر‌دوستی در میان دانش‌آموزان همدانی با پویش ملی (یک = دیگر)

معاون‌جوانان‌ استان گفت:1397 اثر از کانون‌های دانش‌آموزی استان در پویش ملی (یک=دیگر) شرکت کردند.

 

به گزارش روابط عمومی حوزه‌ جوانان‌جمعیت‌هلال‌احمر، مریم پاک‌بین عنوان کرد:۱۳۹۷ اثر اعضا کانون‌های دانش‌آموزی شامل ۴۷۱ برگ نقاشی، ۹۰۸ برگ نثر و ۱۸ برگ شعر از ۲۰۰کانون‌دانش‌آموزی استان جهت شرکت در پویش ملی (یک=دیگر)جمع‌آوری شده‌است.

وی افزود:پویش ملی (یک=دیگر) با هدف جمع‌آوری آثار دانش‌آموزان در زمینه فرهنگ صلح ودوستی همزمان با شروع سال تحصیلی جدید آغاز شد.

معاون جوانان استان تصریح کرد: جمعیت‌هلال‌احمر یک نهاد امدادی، اجتماعی و فرهنگی است که صلح و بشردوستی یکی از مفاهیم و اهداف آن به شمار می‌رود. بنابراین ترویج روحیه انسان‌دوستی همیشه در دستور کار این جمعیت قرار داشته‌است.

پاک‌بین در ادامه اظهار داشت: فرهنگ و ادبیات ایران سرشار از این مفاهیم با ارزش انسانی است که معروف‌ترین آن همان شعر سعدی است که:

بنی‌آدم اعضای یک پیکرند که در آفرینش زیک گوهرند

چو عضوی بدرد آورد روزگار دگر عضوها را نماند قرار

توکز محنت دیگران بی‌غمی نشاید که نامت نهند آدمی

وی خاطر‌نشان کرد: همزمان با آغاز سال تحصیلی کار‌نوشت طراحی‌شده پویش در میان کانون‌های دانش‌آموزی استان توزیع شد.

در این برگه از دانش‌آموزان خواسته‌شده‌است تا درباره شعر معروف سعدی هرچه به ذهنشان می‌رسد در یک صفحه بنویسند.این نوشته‌ها می‌تواند به صورت نثر، داستان‌کوتاه، نقاشی درباره شعر یا هر کار خلاقانه دیگر باشد.

معاون جوانان در خاتمه افزود:به بهترین آثار بر اساس مقطع تحصیلی جوایزی اهدا می‌شود و بهترین آثار در کتاب این پویش ملی چاپ خواهد شد.