برگزاری بیست و یکمین مانور سراسری زلزله و ایمنی در مدارس استان مازندران

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان مازندران از برگزاری بیست و یکمین مانور سراسری زلزله و ایمنی با شعار "مدرسه ایمن جامعه تاب آور" در سطح مدارس استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان مازندران احمدی با اعلام این خبر گفت: هدف از برگزاری مانور زلزله و ایمنی در سطح مدارس، ارتقاء سطح آمادگی عمومی دانش آموزان و مربیان، در برخورد با حوادث و سوانح است.
معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان مازندران با اشاره به لزوم ایجاد آمادگی لازم در سطح جامعه افزود: با انجام این مانورها و عملیاتهای تخلیه و خروج اضطراری،  پناه‌گیری و شناسایی نقاط امن، رسیدگی به مصدومان و اسکان اضطراری باعث میشود که دانش آموزان بعنوان نجاتگران، مدیریت صحنه را انجام داده و با تمرین مناسب در مواقع لزوم در کاهش آسیبها اثرگذار شوند.
احمدی در همین زمینه ادامه داد: با توجه به حادثه خیزی کشور و در معرض آسیب بودن کودکان و نوجوانان و دانش آموزان و همچنین آسیب پذیری بعضی از مدارس در زمان وقوع حادثه، هر چقدر سطح آموزش و یادگیری امداد و کمکهای اولیه برای دانش آموزان بیشتر باشد پیشگیری و مقابله با حوادث بهتر انجام میگیرد.
معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان مازندران افزود: همزمان با به صدا در آمدن زنگ زلزله به صورت سراسری در سطح بیش از ۲۰۹ مدرسه استان تمامی عملیاتهای امدادی و انجام مانور توسط دانش آموزان آموزش دیده برگزار شد.
احمدی تصریح کرد: سازمان جوانان جمعیت هلال احمر با همکاری آموزش و پرورش هرساله نسبت به برگزاری دوره های آشنایی با هلال احمر،  امداد و کمکهای اولیه و انجام مانورهای مختلف برای دانش آموزان که آینده سازان این جامعه هستند اقدام می کند. تا آنان آمادگی لازم را داشته باشند چرا که « حادثه هیچ وقت خبر نمیکند» و همه باید آماده باشند.
در پایان معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان مازندران از تمامی دستگاه های همکار که در برپایی این مانور مشارکت و همکاری داشتند تقدیر و تشکر کرد.