پند مهربانی به کردستان رسید
طرح پند مهربانی ویژه کانون غنچه های هلال و هفته کتابخوانی با حضور معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان کردستان، رییس اداره دانش آموزی و پیش دبستانی، کارشناس امور جوانان شهرستان و جوانان در مهد کودک کانی در شهرستان سنندج برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان کردستان؛ معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان کردستان به اهمیت کتابخوانی اشاره کرد و گفت: اهمیت کتاب و کتاب خوانی بر هیچ کس پوشیده نیست و طرح پند مهربانی با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی اجرا شد.

معصومه دهقانی افزود: یکی از مهم‌ترین روش های افزایش توانمندی‌های کودک، کتاب خواندن برای وی است. این کار نه تنها برای امروز کودک مفید است بلکه روی شخصیت آینده وی نیز تاثیر مستقیم دارد. کودک نیازمند آموختن مهارت‌های زندگی است و کتاب، منبعی مورد اعتماد در این زمینه است.

وی در ادامه بیان کرد: کتاب خوانی برای بچه ها، تمرینی برای کسب مهارت های اجتماعی، تعامل و گفت وگو با دیگران و نیز تمرین و تجربه ای برای خوب گوش دادن به شمار می رود همچنین قصه خوانی، گنجینه های واژگانی کودکان را پربار کرده و آنان را برای خواندن و نوشتن بهتر آماده می سازد.

شایان ذکر است در طی اجرای پند مهربانی معاون امورجوانان جمعیت هلال احمر استان داستانی را برای کودکان خواند و غنچه های هلال از آموخته های خود درباره هلال احمر گفتند و در پایان مانور پناهگیری در مواقع اضطراری توسط کودکان اجرا شد.