برگزاری مانور زلزله در مدرسه دخترانه معراج تبریز با حضور مدیرعامل آذربایجان شرقی
بیست و یکمین مانور سراسری زلزله و ایمنی با محور "مدرسه ایمن، جامعه تاب آور" امسال در مدارس ۲۵ شهرستان استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی، دکتر هادی موسوی سرپرست جمعیت هلال احمر آذربایجان شرقی در گفتگو با خبرنگار شبکه سهند تبریز در تشریح مانور گفت: با توجه به تهدیدات زلزله در استان آذربایجان شرقی، به خصوص در تبریز، لزوم آموزش همگانی به ویژه برای دانش آموزان از مهمترین برنامه های جمعیت هلال احمر می باشد.
وی ادامه داد: ارائه آموزش‌های لازم برای مدیریت بحران به خصوص در حین وقوع زلزله برای دانش آموزان که مهمترین سرمایه های اجتماعی هستند امری ضروری است. برای داشتن جامعه ایمن، بایستی آموزش‌ها از مدارس شروع شود.
او گفت: اعتقاد ما بر این است که دانش آموزان باید توانمندسازی را یاد بگیرند تا در حین بروز زلزله به خود امدادی و دگر امدادی بپردازند.
دکتر موسوی افزود: کودکان و نوجوانان هنگام وقوع حوادث غیر مترقبه به ویژه زلزله آسیب پذیرترین قشر هستند، لذا در این مانور بر نحوه پناه گیری و خروج اضطراری توسط دانش آموزان تاکید می گردد.
سرپرست جمعیت هلال احمر استان خاطر نشان کرد: امیدواریم دانش آموزان عزیز آموخته های خود را به سایر اعضای خانواده خود منتقل نمایند تا شاهد جامعه ای ایمن در برابر حوادث غیرمترقبه باشیم.
وی در پایان از همکاری‌های مجموعه آموزش و پرورش استان، به ویژه مدیرکل استان و نواحی و مناطق و مدیران مدارس و مربیان و امدادگران و نجاتگران که در راستای اجرای برنامه های مشترک آموزشی و فرهنگی در طول سال اهتمام می نمایند تشکر و قدردانی کرد.
گفتنی است در این مانور، با به صدا در آمدن آژیر خطر وقوع زلزله فرضی، دانش آموزان اقدام به پناهگیری در کلاسها، راهروها، سالن ورزشی و حیاط مدرسه کرده و سپس اقدام به خروج ایمن از کلاسها نمودند، قطع آب و برق و گاز مدرسه و برپایی چادرهای اسکان اضطراری توسط نیروهای جمعیت هلال احمر، اطفاء حریق، جستجو، نجات، انتقال مصدومین، انجام کمک‌های اولیه و رسیدگی به مصدومین از اقدامات انجام یافته در این مانور بود که با حضور سرپرست حمعیت هلال احمر آذربایجان‌شرقی، معاون امور جوانان استان و سایر نمایندگان و مسئولین ادارات استان در مدرسه معراج تبریز برگزار شد.