سرپرست سازمان جوانان هلال احمر در آیین تجلیل از جوانان فعال استان مرکزی:

سرپرست سازمان جوانان هلال احمر در آیین تجلیل از اعضای فعال کانون های طلاب و جوانان جمعیت هلال احمر استان مرکزی: انسان‌محوری سرمایه اصلی هلال‌احمر است

آیین تجلیل از تجلیل از اعضای فعال کانونهای طلاب و جوانان جمعیت هلال احمر استان مرکزی با حضور سرپرست سازمان جوانان و جمعی از مسئولان استانی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان مرکزی؛ صبح امروز مورخ یازدهم آذرماه سال جاری آیین تجلیل از اعضای کانونهای طلاب و جوانان استان مرکزی با حضور بامداد اصل سرپرست سازمان جوانان هلال احمر و هیات همراه، آیت الله دری نجف آبادی نماینده محترم ولی فقیه در استان مرکزی، عبداللهی رئیس دادگستری استان، اکرمی معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استاندار مرکزی، حجت الاسلام میرهاشمی مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان، مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان و دیگر معاونین و مسئولین استان و جمعی از اعضای فعال کانونهای طلاب و جوانان شعب جمعیت هلال احمر استان برگزار شد.
روحیه کار داوطلبی و نوع دوستی فراموش نشود
بامداد اصل سرپرست سازمان جوانان هلال احمر طی این مراسم  ضمن خیرمقدم و تقدیر از حضور ارزشمند آیت الله دری نجف آبادی، عبداللهی رئیس دادگستری استان، طلاب  و دیگر جوانان گفت: سرپرست سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر گفت: انسان محوری توجه به ارزش‌های فردی سرمایه اصلی جمعیت هلال احمر است که به‌دور از مسایل سیاسی و جانبداری خاص انجام می‌شود، جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی نهادی غیردولتی، فاقد گرایش سیاسی و جناحی است که به اهداف بشردوستانه می‌پردازد.
بامداد اصل عنوان کرد: مقام معظم رهبری روی صحبتشان همیشه به جوانان در تمامی اقشار جامعه است، به جرات می توان گفت امید این مقام معظم به جوانان است که قشر کثیری از جامعه را تشکیل می دهند و ما به نوبه خود به این جوانان توصیه می کنیم روحیه کار داوطلبی و نوع دوستی را هرگز فراموش نکنند.
وی  اظهار داشت: تصاویری که فعالیت ها و برنامه های کانون های طلاب و جوانان جمعیت هلال احمر استان مرکزی دیده شد نشان بارزی است از همت، تلاش و نوع دوستی و پرورش این روحیه داوطلبی در بین اعضا که در برنامه های مختلف به خوبی به چشم می آید و این مرهون زحمات حجت الاسلام میرهاشمی مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه و دیگر همکارانم در استان مرکزی است.
وی افزود: از اعضای جوان سازمان داوطلبان تقاضا دارم که نقاط محروم شهر را شناسایی و آموزش های لازم را در شرایط بحران به آنها ارائه دهند که نیاز یک برنامه ریزی منسجم و متحد داریم.
منشاء و شروع حرکت در جمعیت هلال احمر حضور جوانان است
دکتر محمدى مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان مرکزى ضمن عرض خیرمقدم به حاضرین، اظهار داشت: کل برنامه ریزی این همایش و تجلیل توسط آقای میرهاشمی انجام شده که ما تشکر میکنیم از فعالیت های بسیار ارزنده ی حاج آقا میرهاشمی و دفتر نمایندگی ولی فقیه در استان مرکزی که از بدو فعالیت برنامه های فرهنگیِ متنوعی داشتند و منشاء خیر و برکت بودن، بر خود لازم دانسته تشکر کنم از آقای میرهاشمی به خاطر فعالیت های بسیار خوبی که داشتند.
دکتر محمدى افزود: جمعیت هلال احمر فعالیت های مختلفی دارد که یک قسمت عمده که  مرتبط  با کانون طلاب هم است ، بخش فعالیت های جوانان بوده و  در کنار فعالیتهای داوطلبان و فعالیت های امدادی و آموزشی که انجام داده و البته هیچ تفکیکی ما نداریم.
وى عنوان کرد: این به این معنى است که فعالیت جوانان ما کاملا داوطلبانه انجام شده و تفکیک بین داوطلبان، جوانان و امداد نداریم، اما باتوجه به حوزه ی فعالیتی که دارند تقسیم بندی مى شوند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گفت: منشاء و شروع حرکت در جمعیت هلال احمر حضور جوانان است، ما در بخش آموزش اگر بخواهیم برنامه ریزی کنیم برای جوانان است ،اگر بخواهیم در امداد استفاده بکنیم از نیروی کارکرده ی امدادی از جوانان استفاده میکنیم، اگر بخواهیم بین داوطلبان از بحث خیرین و فعالیت های دوستان استفاده کنیم از جوانی شروع شده و بالای ۲۹ سال به جوانان ختم مى شود که باید به درستى هدایت شود.
دکتر محمدى خاطر نشان کرد: ما جمع شدیم که انشاالله تقدیری داشته باشیم از همه ی این عزیزان که یاری گرِ ما در سیل لرستان و یک تجدید میثاقی با این عزیزان داشته باشیم.
روحانیت همیشه با مردم برای مردم دغدغه مندِ مردم
حجت الاسلام میرهاشمى ضمن عرض خیر مقدم به اساتید، جوانان، امدادگران، همکاران، روحیانیون حوزه های علمیه، مسئولین ، سرپرست محترم سازمان جوانان گفت: به نوبه ی خود از خدمات خالصانه عزیزانى که به هر نحوی شانیت ها رو کنار گذاشته و در منطقه سیل لرستان و خوزستان خاشعانه و خالصانه حضور پیدا کردند.
حجت الاسلام میرهاشمى گفت: به عین مشاهده شد حتی عزیزان حاضر نبودند که تصاویری را از حضورشون ثبت کنند و در این حوادث، روحانیت همیشه با مردم برای مردم دغدغه مندِ مردم ، همواره مورد اعتماد و مرجع و پناهگاه مردم بوده و هست.
وى افزود: هلال احمر یک موسسه ی خیریه ی  عام المنفعه است و تمامی فعالیت ها و اهدافش هم مرتبط با اعتقادات ماست، لذا جا دارد تشکر و تقدیر کنم از مدیر عامل محترم، مسئله ی اول این است که هلال احمر آمادگیِ این را دارد که کمک های اولیه را آموزش دهد،هلال احمر یک شعار داره “هر خانواده یه امدادگر” مى باشد.
مسئول دفتر نمایندگى ولى فقیه در جمعیت گفت: مسئله دوم پیشنهادم به مدیرانِ حوزه های علمیه این است که این مدیرت بحران ها تشکیل بشه و آموزش های کمک های اولیه داده شود و مسئله سوم تاسیس خانه های هلال که کاملا قانونی بوده و خانه های هلال احمر یک هلال احمر کوچک شده در مساجد است ، در حوزه های علمیه است که از دوره های امدادی گرفته تا به عنوان یک موسسه خیریه، ما این رو هم آمادگیش را داریم در خدمت شما سروران عزیز بوده و این حمایت ها، بناست با ائمه جماعت های فعال نشسته و کمیته بندی کنیم و بتوانیم و  همکاری ها را باهم  داشته و در پایان از حمایت همه ی عزیزان تشکر ویژه میکنم.
کانون طلاب پرکننده  خلاء معنوی نسل جوان در برنامه های فرهنگی ومذهبی
به گزارش سایت خبری جوانان هلال آفتاب آرش اشتری معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان مرکزی در آیین تجلیل از کانون طلاب وجوانان برتر استان ،پس از عرض خیرمقدم به حاضران در جلسه، روحانیون محترم و معزز، اعضای کانون های طلاب، کانون های جوانان ،بخش آزاد ،روستایی ،دانشجویی و دانش آموزی گفت:در تمامی برنامه های جمعیت هلال احمر نیاز به اجرای برنامه های مذهبی ،معنوی وفرهنگی احساس میشود وآنچه بیش از هر زمان دیگری برای جوانان ما در اولویت قرارداردآشنایی وتوجه جوانان به مباحث معنوی است که نیاز مند حضور فعال اعضای کانون طلاب وروحانیون در کنار تمامی برنامه های سازمان جوانان جمعیت هلال احمر می باشد.
وی افزود:یکی از افتخارات ما در هلال احمر استان مرکزی این است که در سیل لرستان توانستیم با همکاری کانون طلاب خدمات ارزنده ای به هموطنان سیل زده ارائه دهیم .
اشتری اظهارداشت: کانون طلاب وتیم سحر استان مرکزی به مدت ده روز در ابتدای وقوع حادثه در منطقه حضور داشتند و بعداز گذر از شرایط بحرانی ، اعزامها به صورت متوالی وپیوسته به منطقه سیل زده ادامه داشت.
معاون امور جوانان جمعیت هلال احمراستان مرکزی در پایان خاطرنشان کرد: ما در استان مرکزی ۱۲۰۰۰ عضو فعال سازمان جوانان داریم که حدود۸۵۰۰ نفر از انها  ۱۸ سال به بالا هستند که  دارای ۴۳ کانون غنچه ها با ۱۵۱۵عضو ، ۱۳۴کانون دانش آموزی با ۱۷۴۲ نفرعضو دادرس  ، ۲۳ کانون جوانان با ۹۱۷ عضو ،۲۳کانون دانشجویی فعال با ۴۰۸ عضو فعال و۱۷ کانون طلاب با ۲۷۴عضو روحانیون جوان و ۲ کانون روستایی فعال با ۳۸ عضو میباشد