از بازدید معاون جوانان هلال احمر استان از روند آموزش ها تا افتتاحیه هشتمین طرح ملی دادرس در مدرسه فدک دره شهر 

تیم خواهران دادرس مدرسه فدک شهرستان دره شهر که در مسابقات کشوری هفتمین المپیاد آماده موفق به کسب جام بشر دوستی شده بودند با حضور امام جمعه و فرماندار دره شهر همچنین معاون جوانان هلال احمراستان و جمعی دیگر از مسئولین شهرستان جام بشر دوستی به آنها اهدا شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان ایلام: علی اصغر علی اکبری اظهار داشت: دانش آموزان دادرس جمعیت هلال احمر شهرستان دره شهر که به عنوان نماینده استان ایلام در هفتمین مرحله مسابقات المپیاد آماده اردوگاه شهید باهنر تهران شرکت کردند، علاوه بر کسب رتبه سوم در رشته اطفاء حریق، موفق به کسب جام بشردوستی شدند.
علی اکبری بیان کرد: این مسابقات در آیتم های مختلف پناه گیری و خروج ایمن، ارزیابی و کنترل علایم حیاتی، احیای قلبی ریوی، کنترل خونریزی، پانسمان و بانداژ، آتل بندی، حمل مصدوم، اطفا حریق،  اسکان اضطراری و مسابقات جانبی فرهنگی و ورزشی برگزار شد.
وی تشریح کرد: اصلی ترین و مهم ترین هدف جمعیت هلال احمر در برگزاری این مسابقات، آموزش اصول و اهداف هلال احمر و آشنایی دانش آموزان با مبانی اخلاقی و انسانیت است که در جام بشردوستی این مسابقات، نهادینه شده و دانش آموزان با رعایت اصول بشردوستی، نوع‌دوستی، کمک به همنوع، مهربانی، تکریم و احترام به انسان‌ها و گسترش مهرورزی از یکدیگر سبقت می گیرند.
گفتنی است:علاوه بر بازدید معاون جوانان جمعیت هلال احمر استان ایلام از روند آموزش های هشتمین طرح ملی دادرس در مدارس شهرستان دره شهر، بیست و یکمین مانور سراسری زلزله و ایمنی با رویکرد “مدرسه ایمن، جامعه تاب‌آور” با به صدا در آمدن زنگ زلزله و ایمنی در مدرسه فدک شهرستان دره شهر برگزار شد.
علی اکبری در این خصوص بیان کرد: با توجه به حادثه خیز بودن کشور ما باید برای آموزش های امداد و کمک های اولیه ی اهمیت ویژه ای قائل بشویم و همگی آن را فرا بگیریم.
وی در ادامه اظهارداشت: در این طرح دانش آموزان در مدارس با یادگیری کمک های اولیه برای روزهای سخت و مقابله با حوادث تربیت و آماده می شوند.