جوانان ملارد هم پیمان تا پایان ایدز/دانش آموزان ملارد آماده برای روزهای سخت

همزمان با روز جهانی ایدز اعضای فعال واحد جوانان هلال احمر ملارد با هدف رویداد آگاهی بخشی در یکی از مراکز مشاوره و رفتاری حضور پیدا کردند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان تهران؛ در این نشست دوستانه مشاور این مرکز به ارائه و توضیح جنبه های مختلف بیماری ایدز پرداخت.

مشاور مرکز بیماریهای رفتاری اشاره ای به نمونه های موفق کنترل ایدز که مقدار این ویروس در بدن فرد آلوده تقریبا به صفر رسیده بود داشت.

وی در ادامه از چگونگی نمایان شدن این بیماری در افراد آلوده گفت: بیماری در مراحل اولیه به صورت سرماخوردگی یا آنفولانزا نمایان می شود و پس از آن در مرحله ی نهفته فرد گاها برای سالیان سال از بیماری خود مطلع نیست و در مرحله ی آخر بیماری ، علائم حاد آن همچون سرطان،تومور و… در افراد نمایان می شود .

این مشاور و درمانگر بیماریهای رفتاری به ترس اکثریت عموم از این بیماری و افراد آلوده نسبت به آن ابراز نگرانی و تاسف کرد و گفت: امید است روزی فرارسد که این بیماران را در اجتماع چون دیگران بپذیریم و از راندن آنها در جامعه پرهیز کنیم.
در زمینه بیماری ایدز، روش های انتقال، پیشگیری و آسیب های اجتماعی این بیماری مطالبی را برای جوانان عنوان شد که مورد توجه حاضرین قرار گرفت.

دانش آموزان ملارد آماده برای روزهای سخت

هشتمین مرحله طرح ملی دادرس با استقبال کانون های دانش آموزی در مدارس ملارد آغاز و علاقمندان با کسب مهارتهای امدادی خود را برای روزهای سخت آماده می کنند.

طرح ملی دادرس در حالی در ملارد شروع شده است که در ابتدا دادرسان کانون های دانش آموزی جنت،عطیه ۱،عطیه ۲،سعیدکازرانی،احرار،عصمت،فرزانگان،ثمین،به استقبال این طرح رفتند.

مسئول امور جوانان هلال احمر ملارد بیان کرد :یکی از طرح هایی که هر ساله در واحد جوانان برگزار می شود طرح ملی دادرس است که نهادینه شدن آموزش اقدامات کمک های اولیه در جامعه و در سطح دانش آموزی موثر می باشد امیدواریم با ارائه این طرح بتوانیم اقدامات اولیه را در جامعه گسترش دهیم.

قلیپور عنوان کرد: هدف از برگزاری این طرح، آموزش دانش آموزان و بالابردن سطح آگاهی آنان در مقابل حوادث است.

وی در ادامه افزود: طرح دادرس دانش آموزان برای روزهای سخت است و این طرح میتواند در بحث آسیب ها و حوادث بسیار تاثیر گذار باشد.