برگزاری کارگاه آموزشی پدافند غیرعامل در کانون‌های جوانان

سرپرست معاونت جوانان و دانشجوئی از برگزاری کارگاه پدافند غیرعامل با شعار «مقاومت و بازدارنگی با رونق تولید» در کانون های سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر از ۸ تا ۱۴ آبان در سراسر کشور خبرداد.

دکتر منصوری گفت: حادثه همواره با زندگی انسان اجین است، مخاطرات متعدد با منشأ طبیعی یا انسانی می تواند به سرعت چشم بر هم زدن، زندگی را دگرگون کرده و نشانه‌‏های حیات را از پهنه وسیعی بزداید به گونه ای که انگار حتی یک موجود زنده در آن زندگی نمی کرده است. بر این اساس لزوم رعایت تمهیداتی پیشگیرانه برای مصون ماندن انسان‏ها از خطرات احتمالی، باید مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: وظیفه خطیر و حیاتی ما در دنیای پر چالش امروز مصون سازی کشور از طریق بالا بردن قدرت بازدارندگی، ارتقاء پایداری و آستانه مقاومت ملی، مصون سازی و کاهش آسیب پذیری زیرساخت‌های حیاتی، حساس و مهم و تسهیل مدیریت بحران در برابر تهدیدات متنوع فراروی پیرامونی و فضای سرزمینی نظام جمهوری اسلامی ایران است.

سرپرست معاونت جوانان و دانشجوئی سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر با اشاره به اینکه پدافند غیر عامل نقش حیاتی در حفظ زیر ساخت ها و امنیت ملی کشور دارد، افزود: از برنامه های برگزاری کارگاه پدافند غیرعامل، آموزش پدافند غیر عامل در مدارس و دانشگاه‌ها، بر پایی حلقه زنجیره ای با شعار ورزش و شادابی، اجرای مانور فرضی در بیمارستان، زنگ پدافند غیرعامل همزمان با سایر مدارس در کانون های دانش آموزی، آموزش اطفای حریق و کمک های اولیه وامداد، پیاده روی امدادی، مانور امدادی و آشنایی با پدافند غیرعامل، مانور امداد و نجات با رویکرد تصادف موتور سیکلت و اطفای حریق، بر پایی ایستگاه و نمایشگاه سلامت و… است.