پویش جوانان هلال‌احمر برای غرس «نهال صلح و دوستی» به مناسبت میلاد امام حسن عسکری(ع)

سرپرست سازمان جوانان از غرس ۱۴ میلیون نهال در روز پنجشنبه ۱۴ آذر ماه توسط کانون‌های سازمان جوانان به مناسبت میلاد امام حسن عسکری(ع) خبر داد.

رضا بامداد اصل افزود: این پویش ملی با هدف افزایش مشارکت و نشاط اجتماعی در کاشت نهال و با استفاده از ظرفیت خلاقیت و مشارکت اعضای فعال و منتخبان کانون‌های مختلف سازمان جوانان انجام و افتتاحیه این برنامه در استان قم برگزار می شود.

وی افزود: در این برنامه که با هماهنگی اداره کل منابع طبیعی استان‌ها برگزار می‌شود، از همراهی گروه‌های اثرگذار و افراد آسیب‌پذیر اجتماعی، معتمدین محلی، قهرمانان، مدال‌آوران، نام‌آوران‌ ملی و استانی، نخبگان فرهنگی و هنری، شخصیت‌های مذهبی به ویژه اقلیت‌های دینی، مذهبی و قومی برخوردار هستیم.

سرپرست سازمان جوانان هلال احمر گفت: در این برنامه مناطق مستعد کاشت نهال، اراضی متعلق به جمعیت، دانشگاه‌ها، مدارس، مجتمع‌های آموزشی، مناطق آسیب‌پذیر در معرض سیل و ریزگردها بر اساس نظر کارشناسان معرفی و در اولویت قرار گرفته‌اند.

وی با اشاره به برگزاری کارگاه آموزشی و توجیهی در زمینه پوشش گیاهی و تاثیر آن بر کاهش اثرات رخدادهای طبیعی و کاهش خسارت‌های کاشت و تولید نهال ویژه شرکت‌گنندگان، افزود: این طرح برای کمک به حفظ محیط زیست، جلوگیری از سیل و ریزگردها است.