جلسه همفکری و هم افزائی سازمان داوطلبان و جوانان جمعیت هلا‌ل‌احمر برگزار شد

جلسه هم‌اندیشی و هم‌افزایی برگزاری پروژه‌های مشترک میان رئیس سازمان‌ داوطلبان و سرپرست سازمان جوانان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان، رضا بامداد اصل، سرپرست سازمان جوانان جمعیت هلا‌ل‌احمر در این جلسه با اشاره به اهمیت آموزش در حوزه جوانان گفت: تاسیس مجتمع های آموزشی استان‌ها در اولویت کاری است و در حال حاضر با توجه به محدودیت‌ها فقط در ۱۱ استان این مجتمع‌ها فعال است، بنابراین با همکاری سازمان داوطلبان نه تنها می توان این ۱۱ مجتمع را پویا و فعال کرد، بلکه تصمیم داریم این تعداد را به ۷۰ مجتمع افزایش داده تا بتوانیم گام‌های مستمری در زمینه تحقق منویات مقام معظم رهبری و توجه به مناطق کم برخوردار برداریم.

وی با اشاره به اهمیت پرداختن به حوزه جوانان یادآور شد: مجتمع‌های آموزشی موجب جذب جوانان بیشتر و در نهایت کاهش آسیب‌های اجتماعی می‌شود. به عنوان مثال مجتمع آموزشی استان سیستان و بلوچستان با بودجه سالانه ۲۵ میلیون تومان در حال فعالیت است و با در نظر گرفتن فعالیت حداقل ۱۰۰ دانش آموز در این مجتمع و صرف روزانه ۴۰ هزار تومان برای هر دانش‌آموز، بودجه اختصاص یافته بسیار کم است.

محمد نصیری، رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلا‌ل‌احمر نیز در این نشست گفت: یکی از پیشنهادهای خوبی که توسط سازمان جوانان به سازمان داوطلبان پیشنهاد شد، تشکیل شورای اجتماعی در مجموعه است که می توان با برگزاری جلسات هفتگی به تبادل نظر و هم افزائی برای اجرای پروژه‌های اجتماعی کمک کرد.

وی گفت: سیل امسال با وجود همه غم ها برای ما سرمایه اجتماعی محسوب شد، زیرا توانست بین مردم اتحاد و هم افزائی ایجاد و در نهایت حال خوب را به سراسر کشور تزریق کند. در انجام کار اجتماعی پول حرف آخر را می زند. فدراسیون بین‌المللی صلیب‌سرخ و هلال‌احمر در گزارش خود از خدمت‌رسانی به سیل اعلام کرده است که «در ایران خدمات به بهره گیران با لبخند بود.»

وی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری به مشارکت حداکثری جوانان در حوزه‌های جهادی، گفت: مقام معظم رهبری همواره بر آموزش جوانان تاکید دارند که موجب تشکیل شورای اجتماعی کشور در حوزه آموزش شد.

نصیری با اشاره به این موضوع که جوانان در حوادث و سوانح نقش فعالی دارند، ‌گفت:‌ برای استفاده حداکثری از توانمندی جوانان باید در سازمان جوانان برنامه‌ریزی و ظرفیت‌سازی انجام شود. سازمان جوانان در بحث پایش سلامت، انتقال خون، تیم‌های سحر و… تاکنون توانسته است، موفق عمل کند.