به مناسبت هفته کتاب و کتاب‌خوانی؛ غنچه‌های هلال “پند مهربانی ” را مشق می‌کنند

سرپرست سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر گفت: اعضای کانون غنچه‌های هلال‌احمر طرح “پند مهربانی ” را به مناسبت آغاز هفته ملی کتاب و کتاب خوانی و با هدف نهادینه‌سازی و ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی از ۲۳ تا ۳۰ آبان اجرا می‌کنند.

به گزاش روابط عمومی جمعیت هلال احمر؛ رضا بامداد اصل، اجرای برنامه‌های هفته کتاب را با هدف تشویق کودکان عضو کانون غنچه‌های هلال به کتاب و کتابخوانی، ترغیب کودکان به کسب مهارت خواندن، گوش دادن فعال و نیز ترویج فرهنگ اهدای کتاب به یکدیگر، آشنایی با کتابخانه‌ها، نحوه حفظ و نگهداری کتاب و کمک به افزایش سرانه مطالعه و یادگیری میان کودکان عنوان کرد.

وی افزود: در هفته کتاب و کتاب‌خوانی مربیان و مدیران اجرائی با بازخوانی کتاب و قصه‌گویی با موضوع آشنایی با اهداف و وظایف هلال احمر، اقدام به ترویج فرهنگ مهرورزی، بشردوستی و مفاهیم امدادی می کنند. این فعالیت موجب تقویت مهارت گوش دادن، مشارکت فعال در تبادل نظر و بحث گروهی در این کودکان می‌شود.

سرپرست سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر گفت: پخش روزانه قصه‌های صوتی مهر‌گویان در مهدهای کودک، برگزاری جشن کتاب و اهدای یک جلد کتاب از کتاب‌های هر عضو غنچه هلال به کتابخانه مهد یا مناطق محروم شهر، بازدید از نمایشگاه‌های کتاب و کتابخانه‌های عمومی شهر، دعوت از نویسندگان مشهور کتاب کودک و والدین غنچه‌های هلال در جشن کتاب و کتابخوانی از دیگر برنامه‌های این هفته است.

وی افزود: کانون های غنچه های هلال موظف هستند انتخاب کتاب‌ها را با محور بشردوستی و مهرورزی انتخاب کرده و می توانند از مجموعه کتاب‌های چهار جلدی داستان‌های خوب، بچه‌های خوب و داستان‌های مصور مدد و مهربان و فایل صوتی مجموعه قصه های مهربانی استفاده کنند.

بامداد اصل گفت: برای سهولت دسترسی استان‌ها، فایل کتاب‌ها و قصه‌ها در سایت سازمان جوانان به آدرس http://rcsy.ir/ در دسترس و همچنین اداره پیش‌دبستانی و مهد‌های کودک این سازمان با شماره تماس  ۸۸۲۰۱۲۳۲‌(۰۲۱) پاسخگوی سوالات احتمالی همکاران خواهد بود.