استاندار قم: فعالیت‌های هلال احمر، نقش مهمی در امیدآفرینی در جامعه دارد

استاندار قم گفت: فعالیت‌های هلال احمر، نقش مهمی در امیدآفرینی در جامعه و نسل جوان دارد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم، بهرام سرمست در شب پایانی نمایشگاه بزرگ کودک توانای سرزمین من عنوان کرد: از دست اندرکاران جمعیت هلال احمر برای برپایی نمایشگاه تقدیر می‌کنیم، کودکان در قالب این نمایشگاه بازی‌ها و مهارت‌هایی که برایشان لازم است را فرا می‌گیرند.

استاندار قم افزود: فرزندان ما باید نظم و شادابی و خلاقیت را فرا بگیرند و برای امداد رسانی و مهارت‌های زندگی آماده شوند.

وی اظهار کرد: کمک به هم‌نوعان کار مثبت و ارزنده ای است و ما در قالب این برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی، به فرزندان خود آموزش‌های لاز م را فرا می‌دهیم.

سرمست بیان کرد: هیچ آموزشی بدون اینکه والدین در آن همکاری داشته باشند، موفقیت آمیز نیست، سازمان‌های هلال‌احمر و امور جوانان زمانی می توانند موفق باشند که بتوانند همکاری و اعتماد میان والدین را جلب کنند.

وی خاطرنشان کرد: پیوند بین والدین و دستگاههای دولتی می تواند موثر باشد و باید در جهت افزایش این پیوند و تعامل تلاش کرد.

استاندار قم عنوان کرد: برای اولین بار است که چنین نمایشگاهی در سطح استان قم برگزار می شود، باید برای دوران بعدی خلاء ها را جبران و از محیط نمایشگاهی در جهت آموزش مهارت ها به خوبی استفاده کرد.

وی تصریح کرد: متولیان و مسئولان باید با برنامه ریزی و سیاست گذاری های لازم، محیطی شاد و خلاقیت‌آفرین برای کودکان ایجاد کنند.

سرمست خاطرنشان کرد: مسئولان و والدین در آموزش فرزندان دارای رسالت سنگینی هستند و بایدآن‌ها را برای زندگی در شرایط مختلف آماده کنند تا توانمند باشند.

وی بیان کرد: می‌توان با آموزش بسیاری از مشکلات را حل کرد،در این عرصه به خلاقیت و ابتکار نیاز است و آموزش باید از بدو کودکی ارائه شود تا نسل جدید ما نسلی سخت کوش و مسئولیت پذیر باشند.

استاندار قم اظهار کرد: فعالیت‌های هلال احمر، نقش مهمی در امیدآفرینی در جامعه و نسل جوان دارد،سازمان هایی همچون هلال احمر به نوبه خود مفید است و در کل اصل برگزاری نمایشگاه موجب امید آفرینی است به ویژه فرزندان ما که از حالا برای آینده باید ایده پردازی کنند.

هلال احمر،ظرفیت‌های مهمی برای سرمایه‌گذاری در حوزه کودکان و نوجوانان دارد

فرماندار قم گفت: هلال احمر، ظرفیت‌های مهمی برای سرمایه‌گذاری در حوزه کودکان و نوجوانان در بخش‌های مختلف دارد.

مرتضی حیدری در شب پایانی برگزاری نمایشگاه بزرگ کودک توانای سرزمین من ضمن بازدید از این نمایشگاه عنوان کرد: تلاش هلال احمر در برگزاری این نمایشگاه جای تقدیر دارد، هلال احمر، ظرفیت‌های مهمی برای سرمایه‌گذاری در حوزه کودکان و نوجوانان در بخش‌های مختلف دارد.

فرماندار قم افزود: معاونت امور جوانان هلال احمر به این امر اهتمام دارند و برنامه‌های متنوعی را برای سنین مختلف برگزار می کنند، البته از سازمان هایی همچون بهزیستی انتظار می رود حضوری موثرتر در چنین برنامه هایی داشته باشند.

وی تصریح کرد: برپایی نمایشگاه در کل ابتکاری جالب است، اینکه مهد کودک ها دور هم جمع شده اند و به تبادل اندیشه و تجربه می‌کنند، جای خرسندی دارد.

حیدری بیان کرد: باید برای کودکان باید سرمایه گذاری کنیم و با همه امکانات وارد میدان شویم، نمایشگاه به ما جهت و مسیر می دهد که روی نونهالان به سرمایه گذاری بپردازیم.

وی خاطرنشان کرد: توصیه می کنیم افرادی که در حوزه فرهنگ فعالیت می کنند به سمت سرمایه گذاری در مهدهای کودک و بهره گیری از برنامه های فرهنگی و تکنولوژی روز برای کودکان و نوجوانان حرکت کنیم.

فرماندار قم گفت: حوزه کودک و نوجوان در قم ضعیف است، حتی اگر بخش خصوصی در این زمینه سرمایه گذاری کند یکی از کارهای پرسود است و می تواند موثر باشد.

وی افزود: باید به سمت بسترسازی حرکت کرد، از همه متفکرانی و اندیشمندانی که سرمایه دارند به این جا بیایند و از این ظرفیت استفاده کنند،چنین برنامه هایی برای خانواده ها موثر خواهد بود و اوقات فراغت جامعه را غنی سازی می کند.

حیدری عنوان کرد: کشورهای پیشرفته در این باره زیاد سرمایه گذاری می کنند و سود می برند اما ما غفلت کردیم، اگر ظرفیت کودکان و نوجوانان ۴۰۰ هزار نفر باشد ۸۰۰ هزار نفر جامعه هدف به همراه خانواده این فرزندان داریم که می توان در این باره سرمایه گذاری کرد.

یادآور می شود؛ نمایشگاه کودک توانای سرزمین من به همت معاونت امور جوانان جمعیت هلال احمر استان قم و با مشارکت مهدکودک های تحت پوشش کانون غنچه های هلال احمر با هدف معرفی فعالیت ها و توانمندی های غنچه های هلال در هفته وحدت برگزار شد.