سرپرست سازمان جوانان جمعیت هلال احمر: رویکرد سازمان جمعیت هلال احمر توجه به کارهای تخصصی و رسیدگی به مناطق محروم است

سرپرست سازمان جوانان جمعیت هلال احمر کشور گفت: رویکرد مهم سازمان جمعیت هلال احمر توجه به کارهای تخصصی و رسیدگی به مناطق محروم است.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم، رضا بامداد اصل با حضور در مرکز امور جوانان جمعیت هلال احمر استان  قم و در جمع کارکنان و دبیران و اعضای کانون های حوزه جوانان عنوان کرد: باید به سمتی حرکت کنیم که کانون های ضعیف را توانمند سازی برسانیم.

سرپرست سازمان جوانان جمعیت هلال کشور افزود: هر جوانی در برنامه‌ها سهیم است و نقش مهمی در تحقق اهداف دارد، رویکرد مهم سازمان جمعیت هلال احمر توجه به کارهای تخصصی و رسیدگی به مناطق محروم است و جوانان در این حوزه می‌توانند به نقش‌آفرینی بپردازند.

وی بیان کرد: کار در هلال احمر بر اساس فعالیت‌های داوطلبانه است و این داوطلبانه بودن یکی از اصول هفتگانه است.

بامداد اصل تصریح کرد: اجرای منویات رهبری در خصوص بیانیه گام دوم بسیاری از مشکلات جوانان این کشور را حل می کند، ایشان همواره جوانان را به امید دعوت می کند.

وی خاطرنشان کرد: مشکلات زیادی در کشور وجود دارد و باید به سمت حل مشکلات برویم،همچنین ترویج کارهای انسان دوستانه بر اساس آموزه‌های دینی و اخلاقی را در نظر بگیریم.

سرپرست سازمان جوانان جمعیت هلال احمر کشور عنوان کرد: سیاست های تدبیر و امید درباره جوانان باید مطالعه و مورد توجه قرار بگیرد.

وی افزود: پویشی به نام اگر من رئیس سازمان جوانان هلال احمر بودم را تشکیل داده ام تا هر جوانی مطلبی را بنویسد و این پوییش را راه بیندازیم و مهم ترین انتظارات جوانان را جویا شویم.

بامداد اصل عنوان کرد: باید سنت شکنی کنیم تا در برخی از رفتارها، تحول ایجاد شود، روحیه مطالبه گری جوانها را در قالب احترام و ادب تقویت کنیم، اما حاشیه سازی نکنیم بلکه باید یک ایرانی اصیل باشیم.

وی اظهار کرد: روحیه و رفتار ایرانی خود را بالا ببریم در کنار قرائت قرآن به حافظ خوانی و شاهنامه خوانی بپردازیم، اهل مطالعه باشیم، رهبری علاقه ویژه ای به شعر دارند و می فرمایند همه چیز باید به اندازه کافی ردر زندگی باشد.

سرپرست سازمان جوانان جمعیت هلال احمر کشور تصریح کرد: انتظار می رود اعضای کانون به ورزش های همگانی روی بیاورند و با کمترین امکانات ورزش کنیم.

وی تاکید کرد: تشریفات در بازدید باید حذف شود، این تشریفات به روحیه انقلابی و روحیه جوان ما آسیب می‌زند.

در ادامه نیز دکتر محمدرضا منصوری سرپرست معاونت دانشجویی و جوانان جمعیت هلال احمر بیان کرد: کانون جوانان و دانشجویی نباید صرفا بودجه بگیر شود، تعامل بین دانشگاه و جمعیت هلال احمر می تواند بخش زیادی از نیازها را تامین کند و ایده های راهبردی در حل مسائل ارائه دهد.

وی تصریح کرد: در این شرایط اقتصادی بودجه کافی وجود ندارد و بسیاری از فعالیت ها باید به صورت خودجوش انجام شود، هر دانشگاهی دارای ظرفیت هایی است که می توان با تعامل این ظرفیت ها را ایجاد کرد و طرح ها و برنامه ها را تحقق یافت.

منصوری عنوان کرد: کانون های دانشجویی یک ظرفیت بسیار مهم است، در اکثر استان ها این تعامل بین کانون جوانان و دانشجویی وجود ندارد و از این نظر ضعف هایی داریم.

همچنین در این نشست، دبیران کانون های جوانان و دانشجویی هلال احمر استان قم به ارائه گزارشی از فعالیت های خود پرداختند.

 یادآور می شود؛ سرپرست سازمان جوانان جمعیت هلال احمر کشور در بخش پایان حضور خود استان قم از نمایشگاه بزرگ تخصصی “کودک توانای سرزمین من”  که با هدف معرفی فعالیت های کانون غنچه های هلال احمر در این استان برپا شده بازدید کرد.