رئیس اداره پیش دبستانی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر:

آموزش‌های تخصصی و کارآمد ویژه غنچه‌های هلال امری ضروری است

رئیس اداره پیش دبستانی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر: آموزش‌های تخصصی و کارآمد ویژه غنچه‌های هلال احمری ضروری است و باید در این باره برنامه ریزی شود.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم، عذرا والی در حاشیه افتتاحیه نمایشگاه بزرگ «کودک توانای سرزمین من» در محل دائمی نمایشگاه های استان عنوان کرد: سطح نمایشگاه بسیار عالی بود و تلاش‌های انجام گرفته جای تقدیر دارد.

رئیس اداره پیش دبستانی جمعیت هلال احمر افزود: از تلاش جمعیت هلال احمر و امور جوانان که طر‌ح‌های خلاقانه ای را اجرایی می کنند،تشکر می‌کنیم.

وی اظهار کرد: این اولین نمایشگاهی است که در سطح استان‌ها شکل می‌گیرد و سابقه اجرایی این نمایشگاه با محوریت هلال احمر در استان های دیگر را نداشتیم.

والی بیان کرد: مهدهای کودکی که به نوعی کانون های غنچه های هلال احمر هستند در این نمایشگاه نقش مشارکتی خوبی داشتند ضمن اینکه همراهی مردم در تشکیل غرفه‌ها نیز قابل توجه است.

وی گفت: همکاری مناسبی میان هلال احمر و حوزه جوانان و مهدکودک وجود دارد،جمعیت هلال احمر را باید خوب به خانواده ها بشناسانند.

رئیس اداره پیش دبستانی جمعیت هلال احمر گفت: حساسیت خانواده به کودکان در آموزرش مفاهیم زیاد است، در این خصوص می تواند ارتباطات خوبی بین جمعیت هلال حمر و والدین شکل بگیرد و این کودکان اگاهی های خود را راجع به شناخت جمعیت هلال احمر بالا ببرند.

وی افزود: کارکرد و وظیفه مهمی بر عهده جمعیت و جوانان قرار دارد امید است هلال احمر تعاملات خود را با مهدکودک افزایش دهد و همکاری ها توسعه یابد،باید به مهدها در تعمیق آموزه های هلال احمری و مفاهیم بشر ذوستی کمک کنند.

والی تصریح کرد: طرح این نمایشگاه از جمعیت استان فرستاده شد جای این برنامه در فعالیت جوانان در استان ها خالی است و می توان در سطح استان های دیگر آن را ادامه داد و الگوی خوبی باشد و فعالیتی را با این عنوان با محوریت جمعیت هلال احمر داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: جمعیت استان‌ها و معاونت جوانان نمایشگاه می تواند در معرفی کانون غنچه های هلال ذر سطح استان ها و افزایش تعامل دستگاههای اجرایی همانند بهزیستی و آموزش و پرورش و تعاملات مناسب سطح آگاهی خانواده ها وظایفی که در کانون غنچه های هلال احمر در دوستی وجود دارد را بتوانیم معرفی کنیم.

والی عنوان کرد: برخی از غرفه ها شناخت کافی از جمعیت و راه اندازی کانون غنچه ها دارند،آموزش در سطح میدانی مهد ها و مربیان داشته باشیم اهداف خود را آموزش دهیم.

وی بیان کرد: آموزش‌های تخصصی و کارآمد ویژه غنچه‌های هلال امری ضروری است و باید در این باره برنامه ریزی شود.